Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Hanioti Melathron 4* – Ханиоти


Официјална Веб Страна: http://www.hanioti-melathron.com

Хотелот Hanioti Melatron 4* се наоѓа на 80 метри од плажа во близина на центарот на живото грчко селце Ханиоти, кое се наоѓа на 90 километри од Солун. На само 4 минути пешачење туристите можат да уживаат во многу бројните грчки продавници, таверни, бутици и сувенирници. Хотелот нема сопствена плажа со приватни лежалки, но во близина има многубројни барови каде што лежалките се бесплатни доколку нарачате пијалок.

Hanioti Melatron 4располага со надворешен базен, ресторан, климатизирани соби со балкони со поглед кон базенот, безжичен интернет во заедничките простории. Сите соби се опремени со телевизор, фрижидер и бања опремена со фен за коса и основните козметички производи за хигиена.

Галерија

Лето 2023