Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Hotel Elinotel Polis 3* – Ханиоти


Хотел Елинотел Полис 3* се наоѓа во центарот на Ханиоти, на 200м од одалеченост од плажа. Во 2010 год е делумно реновиран, и со својте 150 уредни соби е добар избор за летен одмор близу до плажа. Хотелот располага со надворешен базен, бар, ресторан, лифт, билјард, простор за дружење.

Хотелот располага со стандардни соби, супериор и фамилијарни соби, опремени со телефон, бања со када или туш кабина, фен, телевизор, клима.

Галерија

Лето 2023