Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Pallini Beach 4* – Калитеа


Hotel Pallini Beach 4* се наоѓа во Калитеа, на првиот крак Касандра, Халкидики. Лоциран на сама плажа, го прави овој објект погоден за релаксиран одмор. Плажата на Калитеа, со кристално чиста вода, ја прави идеална за фамилијарен одмор. Во самиот хотел, има занимација за деца и возрасни лица, има базен на располагање, и спорт на плажа, исто така на самата плажа има бич барови со доплата, исто и лежалките на плажа се наплаќаат.

Хотелот Палини се издвојува од останатите хотели со тоа што сите соби имаат делумен поглед на море, Хотелот располага со еднокреветни, двокреветни и фамилијарни соби како и апартмани и бунгалови на сама плажа сите удобни за да ги задоволува најразновидните вкусови на клиентите. Сите соби се опремени со клима, тоалет, кабелска телевизија, плакар, менување на постелнината секој ден , ЛЦД Телевизори, Фен. Интернет: бесплатен на рецепција.

Галерија

Лето 2023