Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Апарт-хотел Декавил – Геракини


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 06.01.2023

Апарт-хотел Декавил се наоѓа на влезот во Геракини, оддалечен е околу 30 метри од најубавиот дел на песочната плажа. Апарт хотелот се состои од  двокреветни, 1/2+1 со фотеља на расклопување (погодна за деца до 11,99год) 1/2+1 со кревет на извлекување (големина за возрасен)  и четворокреветно студио (на приземје) , останатите соби се лоцирани на приземје, први и втори кат, дел од нив гледаат странично на море. Исто така една двокреветна соба има можност за сместување на лице со посебни потреби, т.е има механизам за влез во соба преку тераса, доколку користи количка за движење. Собите се опремени со квалитетен мебел и новоизградени, комплетно опремени кујни, сопствен тоалет, ТВ, клима која се доплаќа во објектот (5 евра на ден) и интернет вклучен во цената. Во склоп на вилата има мал ресоран, каде се служи кафе и пијалоци, наутро може да се подготви појадок по пристапни цени (ладен и топол појадок)

Ценовник

GERAKINI – DECAVILLE
НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
  1/2 gv 1/2 ssv 1/2+дете ssv 1/2+1 возр 1/3 стд 1/4 студио
20.05-27.05.2023 79 99 109 129 159 179
27.05-03.06.2023 119 139 149 159 199 219
03.06-10.06.2023 179 199 209 229 239 259
10.06-17.06.2023 259 279 289 299 319 339
17.06-24.06.2023 289 309 319 329 349 369
24.06-01.07.2023 349 369 379 389 409 429
01.07-08.07.2023 409 429 439 449 479 499
08.07-15.07.2023 409 429 439 449 479 499
15.07-22.07.2023 409 429 439 449 479 499
22.07-29.07.2023 469 494 509 519 559 579
29.07-05.08.2023 469 494 509 519 559 579
05.08-12.08.2023 469 494 509 519 559 579
12.08-19.08.2023 459 469 479 489 529 559
19.08-26.08.2023 319 339 349 359 409 429
26.08-02.09.2023 279 299 309 319 369 389
02.09-09.09.2023 189 209 219 229 259 279
09.09-16.09.2023 159 179 189 199 219 239
16.09-23.09.2023 99 119 129 139 149 169
23.09-30.09.2023 69 89 99 109 119 129

Услови и напомени

Во цената не е вклучена туристичка такса од 0,5еур на ден, се плаќа во објектот

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија – Геракини (секоја САБОТА)

Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
Велес (БП Макоил) -45еур по лице
Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 55еур по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45еур по лице
Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ситонија:
-3:00 Битола (спортска сала) -45еур

Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*Loyalty card – попуст 4% и не се комбинира со попуст за рана резервација и промо цените

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините) и неможе да се комбинира со попустот за рана резервација

Координати 40.27074260478382, 23.44301272883603

Галерија

Лето 2023