Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Хотел Ангелос – Ормос Панагиас


Хотелот зафаќа површина од 3000 кв.м и има 2 станбени згради, сопствена уредена територија за одмор – пријатна сенката во дворчето опколено со дрвца од калинки и паркинг простор за сите гости. Неодамна е извршено комплетно реновирање на хотелот, а реновирани се и сите внатрешни простори. Елегантните соби на хотелот ви нуда удобен престој, привилегирана локација веднаш на брегот на Егејското Море, а персонал е тука за да ви помогне да имате незаборавен престој и да уживате во сонцето, морето и гостопримство во едно од најубавите и живописните места на вториот крак.

Ценовник

1/2 sea view 1/2 side sea view 1/2 standard 1/3 garden view 1/2+2 side sea view
12.5.2024 458 438 438 698 798
19.5.2024 458 438 438 698 798
26.5.2024 458 438 438 698 798
02.6.2024 478 458 458 723 823
09.6.2024 618 578 578 823 923
16.6.2024 638 598 598 848 948
23.6.2024 738 608 608 1123 1223
30.6.2024 738 698 698 1123 1223
07.7.2024 738 698 698 1123 1223
14.7.2024 798 738 738 1198 1298
21.7.2024 798 738 738 1198 1298
28.7.2024 798 738 738 1198 1298
04.8.2023 798 738 738 1198 1298
11.8.2024 798 738 738 1198 1298
18.8.2024 758 718 718 1173 1273
25.8.2024 618 578 578 948 1048
01.9.2024 598 578 578 923 1023
08.9.2024 458 438 438 698 798
15.9.2024 458 438 438 698 798
22.9.2024 458 438 438 698 798

Услови и напомени

Што е вклучено во цената

-Сместување во хотел Ангелос 2* (цени за наем)

-појадок

-користење на клима

Што не е вклучено во цената

-Превоз за возрасни 50евра, за деца до 11,99 години 40евра

-Патничко осигурување

-Индивидуални трошоци

Важно

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
-Доплата за туристичка такса 1.5 еур по студио/апартман на ден и се плаќа во вилата.
-Цените се изразени во евра ПО ЛИЦЕ, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
-Во собите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
-За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст
-Попустите Не се комбинираат.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.
-Дете до 11,99 години се сместува бесплатно доколку патува со 2 возрасни

-Трето и четврто лице плаќаат 50% од сумата

-За ова патување важат општите услови на Т. А. Ескејп Травел

Ова се основни цени за 1/2  1/3  1/4  соби  (за возрасни лица) доколку структурата е во комбинација со деца до  11.99години ве молам погледнете ги цените на нашиот сајт или контактирајте не

Сместување

DOUBLE ROOM SEA VIEW

Двокреветните соби со поглед на море имаат капацитет за 2 лица. Во собите има еден брачен кревет, а собите се со големина од 19 м2. Собите се опремени со работно биро, гардеробер, подот е со плочки, звучно изолирани прозорци, маса и столчиња на балкон, мрежа за комарци, горните спратови се достапни само со скали.

Во кулатилото има туш, крпи, тоалет хартија, биде, сапун за тело, шампон. фен за коса, пешкири.

Во спалната има електичен бокал, мини фрижидер, телевизор.

DOUBLE ROOM GARDEN VIEW

Двокреветните соби со поглед кон градина имаат капацитет за 2 лица. Во собите има еден брачен кревет, а собите се со големина од 19 м2. Собите се опремени со работно биро, гардеробер, подот е со плочки, звучно изолирани прозорци, маса и столчиња на балкон, мрежа за комарци, горните спратови се достапни само со скали.

Во кулатилото има туш, крпи, тоалет хартија, биде, сапун за тело, шампон. фен за коса, пешкири.

Во спалната има електичен бокал, мини фрижидер, телевизор.

TRIPLE ROOM SEA VIEW

Трокреветните соби со поглед кон море имаат капацитет за 3 лица. Во собите има еден брачен кревет и еден единечен кревет, а собите се со големина од 24 м2. Собите се опремени со работно биро, гардеробер, подот е со плочки, звучно изолирани прозорци, маса и столчиња на балкон, мрежа за комарци, горните спратови се достапни само со скали.

Во кулатилото има туш, крпи, тоалет хартија, биде, сапун за тело, шампон. фен за коса, пешкири.

Во спалната има електичен бокал, мини фрижидер, телевизор.

TRIPLE ROOM GARDEN VIEW

Трокреветните соби со поглед кон градина имаат капацитет за 3 лица. Во собите има еден брачен кревет и еден единечен кревет, а собите се со големина од 24 м2. Собите се опремени со работно биро, гардеробер, подот е со плочки, звучно изолирани прозорци, маса и столчиња на балкон, мрежа за комарци, горните спратови се достапни само со скали.

Во кулатилото има туш, крпи, тоалет хартија, биде, сапун за тело, шампон. фен за коса, пешкири.

Во спалната има електичен бокал, мини фрижидер, телевизор.

QUADRUPLE ROOM SEA VIEW

Четирикреветните соби со поглед кон море имаат капацитет за 4 лица. Во собите има еден брачен кревет и еден единечен кревет на развлекување. Собите се со големина од 24 м2. Собите се опремени со работно биро, гардеробер, подот е со плочки, звучно изолирани прозорци, маса и столчиња на балкон, мрежа за комарци, горните спратови се достапни само со скали.

Во кулатилото има туш, крпи, тоалет хартија, биде, сапун за тело, шампон. фен за коса, пешкири.

Во спалната има електичен бокал, мини фрижидер, телевизор.

QUADRUPLE ROOM SEA SIDE VIEW (Страничен поглед)

Четирикреветните соби со страничен поглед кон море имаат капацитет за 4 лица. Во собите има еден брачен кревет и еден единечен кревет на развлекување. Собите се со големина од 24 м2. Собите се опремени со работно биро, гардеробер, подот е со плочки, звучно изолирани прозорци, маса и столчиња на балкон, мрежа за комарци, горните спратови се достапни само со скали.

Во кулатилото има туш, крпи, тоалет хартија, биде, сапун за тело, шампон. фен за коса, пешкири.

Во спалната има електичен бокал, мини фрижидер, телевизор.

DOUBLE ROOM ECONOMIC

Двокреветните економични соби немаат поглед и се помали од стандардните двокреветни соби од 24 м2. Собите се опремени со работно биро, гардеробер, подот е со плочки, звучно изолирани прозорци, маса и столчиња на балкон, мрежа за комарци, горните спратови се достапни само со скали.

Во кулатилото има туш, крпи, тоалет хартија, биде, сапун за тело, шампон. фен за коса, пешкири.

Во спалната има електичен бокал, мини фрижидер, телевизор.

Галерија

DOUBLE STANDARD ROOM

DOUBLE ROOM SEA VIEW

DOUBLE ROOM SIDE SEA VIEW

TRIPLE ROOM GARDEN VIEW

1/2+2 SIDE SEA VIEW

Лето 2024