Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Хотел Калимера – Амудија


FIRST MINUTE ПОПУСТ -15% ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ СО 30% ДО 31.01.2023, И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 04.02.2023

Хотел Калимера се наоѓа во Амудиа на Јонскиот брег, во близина на плажа, скоро реновиран, нуди услуга на ноќевање со појадок во самиот објект.

Хотелот располага со двокреветни и трокреветни соби сите лоцирани на прв спрат, секоја од нив опремена со сопствен тоалет, фен, тв, клима (без доплата) wi-fi, фрижидерче.

Ценовник

АМУДИА – ХОТЕЛ КАЛИМЕРА
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ СО ПОЈАДОК ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќевања Двокреветна Трокреветна
24.05-31.05.2023 7 109 129
31.05-07.06.2023 7 119 159
07.06-14.06.2023 7 139 179
14.06-21.06.2023 7 169 189
21.06-28.06.2023 7 199 219
28.06-05.07.2023 7 219 239
05.07-12.07.2023 7 229 259
12.07-19.07.2023 7 229 259
19.07-26.07.2023 7 229 259
26.07-02.08.2023 7 259 279
02.08-09.08.2023 7 259 279
09.08-16.08.2023 7 259 279
16.08-23.08.2023 7 239 259
23.08-30.08.2023 7 219 239
30.08-06.09.2023 7 209 219
06.09-13.09.2023 7 159 179
13.09-20.09.2023 7 119 159
20.09-27.09.2023 7 109 129

Услови и напомени

Услови за деца и возрасни:

 • Трето лице (возрасно или дете до 6-12год во трокреветна соба) бесплатно
 • Четврто лице – (дете од 0-5,99год) исклучиво во трокреветна соба – бесплатно
 • Дете од 0-5,99год – во Двокреветна соба (дели легло со родители) – бесплатно

Капацитет на соби:

 • Двокреветна – 2+1дете (0-5,99год)
 • Трокреветна – 3+1дете (0-5,99год)

– Доплата за туристичка такса 1€ по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Амудиа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Амудиа:

 • -Скопје (Дрводекор) – 55€ по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -65€ по лице
 • -Велес (бензинска пумпа, Макпетрол -кружен тек) -55€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Амудиа:

 • -Битола (Автобуска Станица)-55€ по лице
 • -Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -55€
 • -Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -60€ по лице
 • -Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -65€ по лице
 • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -60€ по лице

Време на поаѓање за Амудиа:

 • -01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • -01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • -12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • -02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • -03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • -04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на Перон)
 • -03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • -02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • -02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • -02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)

Галерија

Лето 2023