Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Хотел Леда  4* –  Хорто (Пелион Полуостров)


Сместен на границите на живописното приморско село Хорто, одморалиштето Леда Вилиџ е уникатен комплекс од апартмани и вили со 4 ѕвезди во Пелион. Одморалиштето Леда Вилиџ се протега на површина од 30 хектари пред заштитена плажа. Сите негови градби амфитеатрално се прошируваат во пејзажот меѓу маслинови дрвја и бујна вегетација на таков начин што посетителот ни најмалку не е лишен од прекрасниот поглед на Пагасетскиот Залив. Изградени во пелионски традиционален стил и украсени со фолклорни уметнички слики и витражи, зградите на селото Леда дефинитивно имаат свој карактер. Традиционалното село Хорто се наоѓа на југозападната страна на планината Пелион и гледа кон Пагасетичкиот Залив. Волос е оддалечен 47 км, додека аеродромот Волос е на 77 км.

Ценовник

Цената е по соба за ноќевање со појадок за 2 + 1 (двајца возрасни и 1 дете до 10 години)

ПЕРИОД А Б Ц Д Е Ф
26.04 – 23.06

 

24.06 – 07.07

 

08.07 – 28.07

 

29.07 – 25.08 26.08 – 10.09 11.09 – 07.10
тип на соба и сместување Ноќевање со појадок за 2 + 1

 

Ноќевање со појадок за 2 + 1 Ноќевање со појадок за 2 + 1 Ноќевање со појадок за 2 + 1 Ноќевање со појадок за 2 + 1 Ноќевање со појадок за 2 + 1
 

СОБА

СТАНДАРД

(2-3 лица)

 

ПОГЛЕД НА МОРЕ

 

60€

 

140€

 

160€

 

170€

 

120€

 

60€

 

СОБА

СУПЕРИОР

(2-3 лица)

 

ПОГЛЕД НА МОРЕ

 

70€

 

150€

 

170€

 

180€

 

130€

 

70€

 

СТУДИО

СТАНДАРД

(2-3 лица)

 

ПОГЛЕД НА МОРЕ

 

75€

 

155€

 

175€

 

185€

 

135€

 

75€

 

АПАРТМАН

СТАНДАРД

(2-4 лица)

 

ПОГЛЕД НА МОРЕ

 

85€

 

165€

 

185€

 

195€

 

145€

 

85€

 

·         Цената е по соба за ноќевање со појадок за 2 + 1 (двајца возрасни и 1 дете до 10 години)

·         Доплата за вечера   –   18€ / за деца – 9€

·         Деца  0 – 3.99год   –   бесплатно на полупансион

·         Трето лице   –   20€ на ден на база ноќевање со појадок

·         Туристичка такса   –    3€ по соба на ден

Галерија

Лето 2024