Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Хотел Мариана – Миконос


ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ НА БАЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК, АВИО БИЛЕТ СОЛУН – МИКОНОС – СОЛУН ТРАНСФЕР (аеродром – хотел – аеродром)

МИКОНОС  ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА ЗАБАВАТА,УБАВИТЕ ПЕСОЧНИ ПЛАЖИ ,ТИРКИЗНАТА БОЈА НА МОРЕТО ИЛИ ОСТРОВ КОЈ Е НА ВРВОТ ОД ПОСАКУВАНИТЕ ТОП  ДЕСТИНАЦИИ ЗА ЛУГЕТО ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ.ЛОЦИРАН НА КИКЛАДСКИОТ АРХИПЕЛАГ, НА ОДДАЛЕЧЕНОСТ ОД 650 км. ПО КОПНЕН И 2,5 ЧАСА ПО ВОДЕН ПАТ ИЛИ 1 ЧАС СО АВИОН ОД СОЛУН, Е ВЕЌЕ ДОСТИЖЕН ОСТРОВ ЗА МАКЕДОНСКИТЕ ТУРИСТИ КОЈ ЗНААТ ВИСТИНСКИ ДА ИСТРАЖУВААТ И УЖИВААТ.ТУРИСТИ ОД ЦЕЛИОТ СВЕТ,ПОЗНАТИ ЛИКОВИ, ЏЕТ СЕТЕРИ, АВАНТУРИСТИ СЕ ДЕЛ ВО ЛЕТНАТА АВАНТУРА НА МИКОНОС.ТОА Е ЕДИНСТВЕН ОСТРОВ НА КИКЛАДИТЕ КОЈ УСПЕВА СО ТЕКОТ НА ВРЕМЕТО ДА ПРИВЛЕЧЕ СЕ ПОВЕЌЕ И ПОВЕЌЕ ПОСЕТИТЕЛИ.МИКОНОС ПРИВЛЕКУВА СЛАВНИ ДИСК ЏОКЕИ ВО КЛУБОВИТЕ И БАРОВИТЕ НА ОСТРОВОТ И КОТИРА ВИСОКО МЕЃУ ВОДЕЧКИТЕ ДЕСТИНАЦИИ ЗА ЗАБАВА НА МЕДИТЕРАНОТ И ВО ЕВРОПА.ПЛАЖИТЕ:ОРНОС,КОРФОС,ПСАРУ,ПАРАГА,ПАРАДАЈС,СУПЕР ПАРАДАЈС,ПАНОРМОС СЕ САМО ДЕЛ ОД НАЈУБАВИТЕ ЕВРОПСКИ ПЛАЖИ СО ТЕМАТСКИ СОДРЖИНИ.НЕ МОРА ДА ИЗНАЈМУВАТЕ ЛЕЖАЛКА И ЧАДОР ЗАТОА ШТО НА СЕКОЈА ПЛАЖА ИМАТЕ ПРОСТОР КАДЕ МОЖЕТЕ ДА ПОСТАВИТЕ ВАШ ПЕШКИР И ЧАДОР. 

ХОТЕЛ МАРИJАНА *** лоциран во местото Гластрос на оддалеченост од само 7 мин.пешки до една од најубавите плажи на островот “Орнос“ и “Корфос“.
Располага со 1/2 студија, 1/3 студија и 1/4 и 1/5 студија сите модерно опремени,со тв,клима,фен,мини фрижидер,балкони,базен со  морска вода со поглед кон море, ресторан со поглед на базен,паркинг,wi-fi и пред се многу гостопримство и љубезност во хотелот. Услугите во хотелот се ноќевање со појадок. 

Ценовник

ПЕРИОД ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
01 08 15 22 29 06 13 20 27 03 10 17 24 31 07 14 21
7 НОЌИ СО ПОЈАДОК,АВИОН,

ТРАНСФЕР/ПО ЛИЦЕ

 

7BB

 

7BB

 

7BB

 

7BB

 

7BB

7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB 7BB  

7BB

 

1/2 Студио

 

539

 

559

 

599

 

629

 

639

 

689

 

689

 

699

 

799

 

799

 

799

 

799

 

799

 

759

 

619

 

619

 

619

 

        3 лице

 

499

 

499

 

499

 

529

 

529

 

529

 

529

 

659

 

699

 

699

 

699

 

699

 

699

 

699

 

529

 

529

 

529

Опис на студија

СТУДИО БР.6 (1/3)  3ЛИЦА

Студиото е опремено со три поединечни кревети, од кои двата можат да се спојат и да бидат како
спална. Во собата има мини фрижидер,плазма ТВ,клима уред,плакар за алишта,фен .Сопствено купатило со када и WC.Излегува на тераса со маса и столици.

СТУДИО БР.24 (1/3) 3 ЛИЦА

Студиото е опремено со еден дупол кревет(француски) во едната соба и еден поединечен кревет во другата соба. Во собата има мини фрижидер,плазма ТВ,клима уред,плакар за алишта,фен. Сопствено купатило и WC.Излегува на сопствено дворче со маса и столици.Од дворчето има директен поглед на базен.

СТУДИО БР.1 (1/2 ) 2 ЛИЦА

Студиото е опремено со два поединечни кревети.  Во собата има мини фрижидер,плазма ТВ,клима уред,плакар за алишта,фен .Сопствено купатило и WC.Излегува на сопствено дворче со маса и столици.

СТУДИО БР.2 (1/2 ) 2 ЛИЦА

Студиото е опремено со еден дупли кревети (француски). Во собата има мини фрижидер,плазма ТВ,клима уред,плакар за алишта,фен .Сопствено купатило и WC.Излегува на сопствено дворче и тераса со маса и столици.

СТУДИО БР.3 (1/2 ) 2 ЛИЦА

Студиото е опремено со два поединечни кревети. Во собата има мини фрижидер,плазма ТВ,клима уред,плакар за алишта,фен .Сопствено купатило и WC.Излегува на сопствено дворче со маса и столици и има поглед на базен.

Услови и напомени

 • *ЦЕНИТЕ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН НА БАЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК ВО ХОТЕЛ MARIANA*** ВО GLASTROS КЛИМА ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНА,

  *АВИОНСКИ ПРЕВОЗ НА РЕЛАЦИЈА СОЛУН-МИКОНОС – СОЛУН;

  *ТЕРМИНИТЕ ОБЈАВЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА ДЕН НА ПОАЃАЊЕ ;

  *ДОПЛАТА ЗА 3 ЛИЦЕ  Е СПОРЕД ТАБЕЛАТА;

  *ДОПЛАТА ЗА ТУРИСТИЧКА ТАКСА 1€ НА ДЕН ОД СОБА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА;

  *ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕТО Е ВО МАКЕДОНСКИ ДЕНАРИ ПО КУРС 62 ДЕНАРИ ;

  *ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА СО УПЛАТА ОД 50% ОД СУМАТА НА АРАНЖМАНОТ , ОСТАТОКОТ 21 ДЕН ПРЕД ПОАЃАЊЕ;
  *КОГА ИМА ПОПУСТ УПЛАТАТА ТРЕБА ДА БИДЕ ЦЕЛОСНА ДО ДАТУМОТ НА ЗАВРШУВАЊЕТО НА ПОПУСТОТ;
  *ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА, СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ;
  *ЗА КОРИСТЕЊЕ НА АРАНЖМАН СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ СЕ ОДБИВА 85 ЕУР ПО ЛИЦЕ;

  ВО СЛУЧАЈ НА ПРОМЕНА НА ЧАСОТ НА ПОАЃАЕЊЕ И ВРАЌАЊЕ НА АВИО КОМПАНИЈА ,АГЕНЦИЈАТА ГО ЗАДРЖУВА ПРАВОТО ЗА ПРОМЕНА НА ЧАСОТ НА ПОАЃАЊЕ И ВРАЌАЊЕ ВО СОГЛАСНОСТ СО АВИО КОМПАНИЈА.

   *Можност за доплата на превоз Скопје-аеродрм Солун – Скопје ( 140 по лице повратна карта)

Галерија

Лето 2023