Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Хотел Сирагаст – Врахос Бич


ВРАХОС БИЧ – Преубаво место помеѓу Парга и Превеза на брегот на Јонско море со тиркизно плаво море, 3 км долга песочна плажа, бујна вегетација и многу кафе – барови, ресторани и таверни што го чинат Врахос атрактивен за туристите.

ВИЛА СИРАГАСТ (прекрасна нова вила,втора година во употреба)на 30  40 м. од плажа, комфорни студиа: 1/2, 1/3 (за две возрасни и едно дете или три возрасни), и 1/2+2студиа(за две возрасни и две деца), и 1/2+2 апартмани-мазонетки (за 4  возрасни лица-две лица во дневна ,две лица на спрат-одделна соба),добро опремени кујни, купатило, тв, комфорни тераси,WI-FI… сите се со поглед према море.

Можност за користење 2 лежалки и чадор, 2 кафиња и 2 води (0.5л) за само 5 еур.     И во ресторанот на вила Сирагаст гостите на Бран имаат попуст од 20 % на сеКлимата е вклучена во цената

Ценовник

Вила СИРАГАСТ
ПЕРИОД Ноќ 1/2стд 1/3стд 1/2+2стд 1/2+1/2aпп

-мазонета

04.06-11.06 7 140 160 180 190
11.06-18.06 7 180 200 220 240
18.06-25.06 7 290 310 330 360
25.06-02.07 7 320 340 360 390
02.07-09.07 7 380 400 420 460
09.07-16.07 7 390 410 430  480
16.07-23.07 7 400 420 440 490
23.07-30.07 7 400 420 440 490
30.07-06.08 7 400 420 440 490
06.08-13.08 7 400 420 440 490
13.08-20.08 7 400 420 440 490
20.08-27.08 7 380 400 420 460
27.08-03.09 7 290 310 330 360
03.09-10.09 7 220 240 260 280
10.09-17.09 7 170 180 190 210
17.09-24.09 7 130 140 150 160

Услови и напомени

Цените се изразени во евра(  62 ден.) за наем на студио за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 0.5 еур по соба по ден (се плаќа во агенција).

Автобуски превоз: Во 05:00 Прилеп – Врахос; враќање во 14.00 Врахос – Прилеп.

Цена за превоз: 2400 ден – повратнен билет. Деца до 14 г. = 1400 денари.

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год. – 200 ден, од 65 до 70 год. – 400 ден.

Менување на чаршави во собите е на секои 4 дена.

Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето во 14:00 ч. по локално време. Можност за плаќање на 3 рати + 5 % од цената.

Галерија

Лето 2022