Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Олеа Гарден – Геракини


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ПРОМО АРАНЖМАНИ: 

ПРВИТЕ ДВЕ СМЕНИ И ПОСЛЕДНИТЕ ДВЕ, СЕ ПРОМО ТЕРМИНИ И НЕ ПОДЛОЖАТ НА НИКАКОВ ПОПУСТ

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ РЕДОВНИ ЦЕНИ, БЕЗ ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.01.2022, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.02.2022

Хотелот се наоѓа во Геракини , во пријатно зеленило, оддалечен на само 2минути од плажа, во склоп на хотелот е реновиран ресоран од 2021год. Составен е од 9 бунгалови на два ката, од кои неколку се комплетно реновирани, во кои се сместени супериор собите. Собите се на приземје и на прв кат.

Супериор двокреветна соба (1/2) се состои од еден брачен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, тв, клима (вклучена во цената)
Супериор двокреветна соба (1/2+1) се состои од еден брачен и еден додатен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената) .
Фамилијарна соба (1/2+2) се состои од еден брачен и кревети на спрат во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, Тв, клима (вклучена во цената)

Ценовник

OLEA GARDEN ex SITHONIA VILLAGE – GERAKINI
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
Термин Услуга Double Superior Triple Family Room Коментар
22.05-29.05.2022 7 HB 140 170 180 Промо цени
29.05-05.06.2022 7 HB 160 182 195 Промо цени
05.06-12.06.2022 7 HB 180 205 220
12.06-19.06.2022 7 HB 241 285 296
19.06-26.06.2022 7 HB 274 318 329
26.06-03.07.2022 7 HB 296 340 351
03.07-10.07.2022 7 HB 329 373 373
10.07-17.07.2022 7 HB 349 406 417
17.07-24.07.2022 7 HB 379 439 459
24.07-31.07.2022 7 HB 379 439 459
31.07-07.08.2022 7 HB 379 439 459
07.08-14.08.2022 7 HB 379 439 459
14.08-21.08.2022 7 HB 359 419 439
21.08-28.08.2022 7 HB 339 395 406
28.08-04.09.2022 7 HB 296 340 351
04.09-11.09.2022 7 HB 263 307 318
11.09-18.09.2022 7 HB 203 251 263 Промо цени
18.09-25.09.2022 7 HB 155 203 215 Промо цени

Услови и напомени

Капацитет:

Double superior  (1/2)– 2 возрасни + 1 бебе (0-1,99год)(не е дозволено дете над 2 години)

Double superior (1/2+1) – 3 возрасни или 2 возрасни и 2 деца (едно од 0-11,99год и второ од 0-1,99год)

Family room – (4 возрасни или 3 возрасни или 2 возрасни +2 деца до 11,99год)

ДОПЛАТИ И ПОПУСТИ:

 • Цените се дадени по лице за 7  ноќевања на база полупансион (појадок и вечера)
 • Прво и второ дете до 11,99- БЕСПЛАТНО (во Фамилијарна соба-Quadruple room)
 • Прво дете од 0-11,99год во Трокреветна соба – Бесплатно
 • Второ дете од 0-1,99год во Трокреветна соба – бесплатно, спие со родители, нема baby cot
 • Дете од 0-1,99 се сместува бесплатно – спие заедно со 2ца возрасни во Двокреветна соба, нема baby cot
 • Трето возрасно лице во Трокреветна соба – Бесплатно
 • Трето возрасно лице во Фамилијарна соба – Бесплатно
 • Четврто возрасно лице во Фамилијарна соба – плаќа 7 еур на ден или 49еур за 7 ноќевања, и на оваа цена НЕ следува попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА
 • Доплата за туристичка такса – 1.5€ по соба на ден. Се плаќа на рецепција.

ОПШТИ УСЛОВИ

 • За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 15 дена пред патување.
 • За резервации направени на EARLY BOOKING, 50% уплата до наведениот датум погоре
  Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата.
 • Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Сопственикот на хотелот го задржува правото при евентуално направена-причинета штета да изврши наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • За овој аранжман важат општите услови на патување
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Loyalty card – попуст 4% и не се комбинира со попуст за рана резервација и промо цените

За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините) и неможе да се комбинира со попустот за рана резервација

Галерија

Лето 2022