Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Potidea Golden Beach – Неа Потидеа


ПОПУСТ за рана уплата

– 20% попуст за резервации со целосна уплата до 01.03.22

– 15% попуст за резервации со целосна уплата до 15.03.22

– 10% попуст за резервации со целосна уплата до 01.04.22

–   7% попуст за резервации со целосна уплата до 10.04.22

Хотелот се состои од две згради една позади друга. АНЕКС 1 (зграда кај базенот и ресторанот) и АНЕКС 2 веднаш наспроти неа каде собите се опремени со мини кујна. Дополнителниот кревет е на расклопување, од дрвена или метална конструкција, што може значајно да влијае на просторот и комодитетот во Вашата соба.

Сместувањето во собите е после 14:00 часот (локално време), а напуштањето на собите е во 10:00 часот.

Сите соби се опремени со соодветен број на редовни и дополнителни легла, телевизор, фрижидер / мини бар, фен за коса (треба да се побара од рецепција), купатило со туш, балкон, клима (со доплата на рецепција во хотел, 6 евра на ден), можност за бебешко креветче (baby cot) – на барање, со доплата во хотел од 5 евра на ден, сег со доплата од 1 евро на ден.

Чистење на собите – согласно нови протоколи за Covid-19 за кои информација може да се добие на рецепција.

Ценовник

Термин Услуга Anex I Услуга Anex II
Цена по лице за 7 ноќевања – All inclusive Цена за НАЕМ на соба за 7 ноќи
22.05 – 29.05.2022 7 All inclusive 179 € 7 RO 99 €
29.05 – 05.06.2022 7 All inclusive 199 € 7 RO 169 €
05.06 – 12.06.2022 7 All inclusive 235 € 7 RO 239 €
12.06 – 19.06.2022 7 All inclusive 305 € 7 RO 279 €
19.06 – 26.06.2022 7 All inclusive 329 € 7 RO 299 €
26.06 – 03.07.2022 7 All inclusive 365 € 7 RO 369 €
03.07 – 10.07.2022 7 All inclusive 399 € 7 RO 379 €
10.07 – 17.07.2022 7 All inclusive 435 € 7 RO 399 €
17.07 – 24.07.2022 7 All inclusive 445 € 7 RO 409 €
24.07 – 31.07.2022 7 All inclusive 445 € 7 RO 409 €
31.07 – 07.08.2022 7 All inclusive 445 € 7 RO 409 €
07.08 – 14.08.2022 7 All inclusive 445 € 7 RO 409 €
14.08 – 21.08.2022 7 All inclusive 445 € 7 RO 409 €
21.08 – 28.08.2022 7 All inclusive 399 € 7 RO 379 €
28.08 – 04.09.2022 7 All inclusive 339 € 7 RO 309 €
04.09 – 11.09.2022 7 All inclusive 269 € 7 RO 229 €
11.09 – 18.09.2022 7 All inclusive 209 € 7 RO 179 €

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска  противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд
За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

Услови и напомени

Во цената е вклучено:

 • 7 ноќевања со појадок, ручек и вечера / или само наем на соба за 7 ноќевања
 • Едно дете до 11,99 години – БЕСПЛАТНО во Анекс 1;
 • Интернет во лоби на хотелот

Во цената не е вклучено: 

 • Туристичка такса од 0,5 еур по соба на ноќ (се плаќа во хотел)
 • Трет возрасен на дополнително  легло  плаќа 27€ на ноќ;
 • Второ и трето дете од 0-11,99 години плаќаат 19€ на ноќ;
 • Клима уред е со доплата на рецепција, 6€ на ден.
 • Бебешко креветче (baby cot): на барање, со доплата во хотел од 5 евра на ден;
 • Сеф: со доплата на рецепција од 1 евро на ден;

Напомена за резервации со попусти:

 • бројот на соби кој може да се резервира со попуст за рани резервации е ограничен!
 • агенцијата го задржува правото на промена или прекинување попустите пред наведените датуми на истекување.
 • резервациите направени со еден попуст не може да се комбинират со друг попуст!
 • доколку уплатата не се изврши навреме резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата и истото не е причина за отказ на постоечката резервација.
 • за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст неможе да се комбинира со други попусти
 • Во случај на отказ на резервациите уплатени со попуст за рана уплата до 15 дена пред патување уплатените средства се пренаменуваат во ваучер за следно патување.
                                                     Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
Скопје 40 € Битола 35 € Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела) Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):
Велес 40 € Прилеп 35 € • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес • 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
Штип 40 € Струга 40 € • 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Смоквица • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола
Радовиш 40 € Охрид 40 € • 04:00 h Скопје (Дрводекор) • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
Струмица 40 € Кичево 45 € • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола
Неготино 40 € Ресен 35 € • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
Смоквица 40 €   • 05:40 h Смоквица •03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
Граничен премин Богородица 40 €   • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)  
Превозот оди на релација Скопје – Геракини – Неа Потидеа – Калитеа – Полихроно – Ханиоти – Пефкохори

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран трансфер до хотелот Potidea Golden Beach

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Галерија

Лето 2022