Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Хотел – Метропол Белви – Охрид


Категории ,

Хотел – Метропол Белви – Охрид

Ценовник

    Цени по сезона
 

Хотел

 

Тип на соба

Мај – Септември 10.Јули-30.Август 10.Јули-30.Август

викенд

НП ПП НП ПП НП ПП
 

**** BELLEVUE METROPOL

Еднокреветна 49€ 54€ 51€ 56€ 54€ 59€
Двокреветна 70€ 80€ 74€ 84€ 80€ 90€
Трокреветна 95€ 108€ 99€ 113€ 108€ 122€
Фамилијарен апартман 148€ 154€ 154€ 170€ 154€ 170€

Услови и напомени

НП = Ноќевање Појадок;      ПП=Полу Пансион.

Цените се по соба, на ден со вклучени тур.такса и ДДВ;

Во цената не е вклучено користење на лежалките .

Цените важат за мин. престој од 2 ноќевања; За престој од само 1 ноќевање, цената се зголемува за +5 евра по лице;

За сместување од 6+ дена одобруваме попуст од 5%

Гаранција за соба со поглед кон езеро, со доплата +5 евра по соба од ноќ.

1 Дете до 6 г. без сопствен кревет – не плаќа;

1 Дете до 06 -10 г. кoристи кревет  50 % попуст

За посебни настани и конференции важат посебни цени и услови!

Хотели Метропол го задржуваат правото на промена на цените освен за резервации кои се веќе обезбедени со договор.

Галерија

Лето 2022