Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Коста брава – Азурен Брег – Венеција


Венеција – Верона – Барселона – Кан – Ница – Монако – Монте Карло – Сент Тропе

Пакет аранжман со АВТОБУС

Термини: 10 Јуни , 01 Јули, 24 Август, 08 Септември 2022                       

ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 25.04.2022.

ПОТОА ЦЕНАТА СЕ ЗГОЛЕМУВА ЗА 25 ЕВРА !

Категории ,

Земја со богата историја, традиција и култура. Земја на Фламенгото, коридата и виното. Сончева, топла и возбудлива 24 часа. Ве водиме на Коста Брава – “ Дива Обала” , со стрмни, избраздани карпи и проѕирно сино море, скриени заливи, широки песочни плажи, во позадина со борова и храстова шума. Коста Брава т.е. Каталонската Ривиера нуди прекрасен одмор, многу атрактивни излети и незаборавни ноќи: Барселона, Фигерас, забавниот парк Порт Авентура, водени лудории, аквариум, Маринеленд… а ноќе многубројни дискотеки, барови и забава до раните утрински часови… Ние за Вас го одбравме најпознатиот центар на Коста Брава –  ЛОРЕТ ДЕ МАР+++ Гламурот на Азурниот Брег: Ница, Kан, Монако, Монте Карло и шармот на Северна Италија: Венеција и Верона. 

Програма

1 ден  СКОПЈЕВЕНЕЦИЈА:

Состанок на групата во 12.00ч.  Поаѓање во 12.30ч. Се патува преку гр. премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија со попатни паузи. Ноќно возење.

2 ден  ВЕНЕЦИЈАВЕНЕТО Регија:

Пристигнување во утринските часови. Со брод се префрлуваме во островската Венеција. Разгледување на градот: плоштадот и црквата Сан Марко, Дуждевата палата, Кулата часовник, мостот на воздишки, мостот Риалто, Каналот Гранде. Прошетка низ тесните и живописни улички со безброј мостови над каналите низ кои пловат легендарните гондоли. Слободно време за индивидуални прошетки.

Со брод се враќаме кон пристаништето Пунта Сабиони од каде со автобус одиме до хотелот. Сместување во хотел. Ноќевање.

3 ден  ВЕНЕТО – ВЕРОНА – ЉОРЕТ ДЕ МАР:

Појадок. Патувањето продолжува кон Верона. Прошетка низ центарот на стариод град Верона: плоштадите Бра и Ербе, Дел Сињории, старата тврдина и нејзиниот познат мост, Арената. Прошетка низ пешачката улица Мазини, Куќата на Јулија, куќата на Ромео, црквата Санта Марија. Слободно време за индивидуални прошетки. Патувањето кон Шпанија продолжува во вечерните часови. Се патува покрај Пиаченца, Генова, Вентимиља, Ница, Монпелие, Перпињан, Гирона. Ноќно возење.

4 – 10 ден  ЉОРЕТ ДЕ МАР

Пристигнување во Лорет де Мар во предпладневните часови. Сместување во одбраниот хотел после 14:00ч. Слободно попладне.      Престој на база 6  ноќевања со појадок или 6 полу пансиони.

За време на престојот ќе бидат организирани бројни факултативни излети: BARCELONA PANORAMICA, COSTA BRAVA TOUR, PORT AVENTURA – забавниот парк, BARCELONA BY NIGHT & DISCO OPIUM, AQUARIUM, NOU CAMP, FIGUERAS – MUSEUM DALI, FLAMENCO SHOW, дискотеки во Љорет де Мар…

10 ден  ЉОРЕТ ДЕ МАР – АЗУРЕН БРЕГ

Појадок. Напуштање на собите до 10.00 ч. Слободен ден за одмор, прошетки и индивидуални активности! Во вечерните часови поаѓање за Азурен брег. Се патува преку Перпињан, Ним, Ноќно возење.

11 ден   АЗУРЕН БРЕГ : Кан – Грас – Ница- Монако

Пристигнување на Азурниот брег во утринските часови. Престојот на Азурниот брег го започнуваме со посета на најпозната фабрика за производство на Француски парфеми ФАГОНАРД во Грас. Можност да купите парфеми по фабрички цени. Потоа се спуштаме кон Кан. Кан, познат со својата прочуена Кроасета, филмска палата, луксузните хотели, стариот град Sike со својата тврдина и Готска црква. Продолжуваме кон Ница. Во пладневните часови сместување во хотел. Слободно попладне. Предлагаме прошетка низ Ница: Авенијата  Жан Медисен, плоштадот Масена, старата Кралска Опера, куќата каде престојувал Наполеон, палатата Ласкарнис. Можност за капење на позната плажа на Ница.

МОНАКО:Во вечерните часови одиме кон МОНАКО: Прошетка низ стариот град познат по Палатата на Фамилијата Грималди, црквата Свети Никола, Океаногравскиот институт, прекрасниот парк, живописните тесни улички. Потоа се префрламе покрај пристаништето на Монако, се движиме по патеката на Формула 1. Пристигнуваме во МОНТЕ КАРЛО  за да го доловиме гламурот и сјајот преку неговите паркови, трговски центри, луксузни хотели и прочуени Казина. Враќање во хотел во доцните вечерни часови.

Ноќевање.

12. ден АЗУРЕН БРЕГСЕНТ ТРОПЕ :

Појадок. Ги сместуваме стварите во автобус. Слободен ден за индивидуални прошетки.

Ние ви предлагаме прекрасен целодневен излет до најгламурозниот град на Азурниот брег – СЕНТ ТРОПЕ: Прошетка по живописните улички, пристаништето со луксузните јахти и прочуени кафичи ( Senequer) каде вообичаено се испива утринското кафе со познатиот колач Tarte Trapezien.  Предлагаме да ја посетите прочуената песочна плажа Pamplona на Сент Тропез со многу Beach barovi  на плажата. Слободно време за капење во тиркизното море.

АЗУРЕН БРЕГСКОПЈЕ: Во вечерните часови, поаѓање кон Скопје. Се патува покрај Генова, Верона, Љубљана, Белград со попатни паузи за одмор.

13. ДЕН. СКОПЈЕ: Пристигнување во вечерните часови.

Ценовник

Цената  на аранжманот вклучува:

 • Високотуристички автобус со клима, ТВ, видео
 • 6 Ноќевања со појадок или 6 Полупансиона според табелата во одбран хотел во Лорет де Мар
 • 1 Ноќевање со појадок во хотел 2*/3* на Азурен брег (Ница/Кан)
 • 1 Ноќевање со појадок во хотел 2*/3*во регија Венето
 • Сместување во дво/тро/четворокреветни соби, според табелата
 • Организација и туристички придружник на патувањето

Цената на аранжманот НЕ вклучува:

 • Задолжително патничко осигурување: 420 денари (задолжително се плаќа во агенција)
 • Туристичка такса за хотели на Азурниот брег и Италија: 5 (задолжително се плаќа во агенција)
 • Туристичка такса за хотели Шпанија: 0,75 €/ден хотел со 3* / 1,25 €/ден хотел со 4* (се плаќа на лице место)
 • Девизен дел, сервис на локалната Шпанска агенција: 15 по лице ( се плаќа на водичот на групата )
 • Доплата за еднокреветна соба: 50% плус од цената, (задолжителна резервација и плаќање во агенција).
 • Факултативни излети и влезници според програмата. Информации во агенција.
      ALEGRIA FENALS MAR
 –
Јуни Јули Август       Сеп.
3* Superior 10 1 24 8
по лице во 1/2 соба НП 379 429 469 389
по лице во 1/3 соба НП 359 399 445 369
1-во дете 2-12 г. НП 289 319 333 295
   Доплати:  6 Полупансиона >  возрасни:25 €,  деца:10 €  
        ALEGRIA
 –
Јуни Јули Август       Сеп.
        SUN VILLAGE  4* 10 1 24 8
по лице во 1/2 соба НП 399 449 439 399
по лице во 1/3 соба НП 369 419 409 379
1-во дете 2-12 г. НП 299 325 319 299
2-ро дете 2-12 г. (на барање) НП 299 325 319 299
Доплати:  6 Полупансиона >  возрасни:30 €,  деца:15 €  
     VILLA GARBI 3*   Јуни Јули Август       Сеп.
10 1 24 8
по лице во 1/2 соба НП 399 479 449 369
по лице во 1/3  1/4 соба НП 385 469 435 355
1-во дете 5-12 г. НП 349 409 385 320
2-ро дете 5-12 г. НП 299 339 320 279
Доплати: 6 Полупансиона:     возрасни:25, деца:15 
     COPACABANA 3*   Јуни Јули Август       Сеп.
10 1 24 8
по лице во 1/2 соба НП 449 549 449 359
по лице во 1/3 соба НП 429 529 430 349
1-во дете 2-12 г. НП 220 220 220 220
2-ро дете 2-12 г. НП 325 375 325 269
           Доплати: 6 Полупансиона: возрасни 45, 2 ро дете: 25, прво дете free
    GRAND DON JUAN   Јуни Јули Август       Сеп.
       RESORT  4* 10 1 24 8
по лице во 1/2 соба НП 399 469 499 399
по лице во 1/3 соба НП 385 455 489 385
1-во дете 2-12 г. НП 299 335 350 299
2-ро дете 2-12 г. (на барање) НП 299 335 350 299
Доплати: 6 Полупансиона:     возрасни:45, деца:25 
   MARIA DEL MAR 4*   Јуни Јули Август       Сеп.
10 1 24 8
по лице во 1/2 соба НП 429 549 539 465
по лице во 1/3 соба НП 419 535 525 455
1-во дете 2-13 г. НП 220 220 220 220
           
Доплати: 6 Полупансиона:     возрасни:25, 1во дете:FREE
     PLAZA PARIS 4*   Јуни Јули Август       Сеп.
10 1 24 8
по лице во 1/2 соба НП 449 549 449 429
по лице во 1/3 соба НП 419 509 419 399
1-во дете 2-12 г. НП 329 375 329 319
2-ро дете 2-12 г. (на барање) НП 329 375 329 319
Доплати: 6 Полупансиона:     возрасни:50, деца:25 

Услови и напомени

 • Задолжителна АКОНТАЦИЈА при пријавување: 30% од вредноста на аранжманот.
 • Останатиот износ се плаќа најдоцна 14 ден пред тргање.
 • Плаќање во денарска противвредност 1 (евро) = 62 денари
 • За реализација на програмата потребни се минимум 45 лица
 • Патниците се должни да поседуваат БИОМЕТРИСКИ ПАСОШ со рок на траење од мин. 90 дена од денот на напуштање на Шенген зоната
 • КОВИД 19 Протокол: Агенцијата континуирано ги следи протоколите за влез во земјите од програмата. За истите ги известува сите заитересирани патници.
 • НП – Ноќевање со појадок
 • Полупансион – (појадок + вечера)
 • Сите други услови на патување важат според СКТМ

Галерија

Лето 2022