Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Хотел Asena 3* – Кушадаси


Оддалечен е околу 50 m од градската плажа Ladies Beach каде користењето на лежалки и чадори за сонце се доплаќа.

Хотел Asena е оддалечен околу 3 км од центарот.

На гостите на овој хотел им е на располагање рецепција, лоби бар, внатрешен хотелски ресторан, базен сместен на покривот на хотелот, бар покрај базен, како и ТВ салон. На гостите на хотелот им се достапни бесплатни лежалки и чадори за сонце околу базенот. Спортови на вода, услуги за перење и пеглање, сеф (на рецепција) се доплаќаат. Wi-Fi е бесплатен во лобито на хотелот. Хотелот располага со сопствен бесплатен паркинг.

Хотелска услуга: Хотелските услуги вклучуваат ноќевање со појадок и полупансион – појадок или појадок и вечера на база на самопослужување, избор на повеќе јадења (шведска маса).

Содржина на собата: Вкупно 104 соби, од кои повеќето имаат поглед на море. Стандардните соби содржат тоалет со туш кабина, ТВ, телефон, фен, клима, мини бар (со доплата).

Ценовник

Месеци Термини Цена
Jуни 07.06-15.06.2024 365€ BB-397€ HB
  14.06-22.06.2024 421€ BB-461€ HB
  21.06-29.06.2024 421€ BB-461€ HB
  28.06-06.07.2024 518€ BB-558€ HB
Јули    
  05.0713.07.2024 518€ BB-558€ HB
  12.07-20.07.2024 518€ BB-558€ HB
  19.07-27.07.2024 518€ BB-558€ HB
  26.07-03.08.2024 518€ BB-558€ HB
Август    
  02.08-10.08.2024 518€ BB-558€ HB
  09.08-17.08.2024 518€ BB-558€ HB
  16.08-24.08.2024 518€ BB-558€ HB
  23.08-31.08.2024 445€ BB-477€ HB
     
Септември 30.08-07.09.2024 412€ BB-477€ HB
  06.09-14.09.2024 412€ BB-477€ HB
  13.09-21.09.2024 412€ BB-477€ HB
Лето 2024