Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Хотел Озка – Кушадаси


Положба: Сместен блиску до центарот на градот Кушадаси, хотелот Озка располага со прекрасен панорамски поглед над пристаништето, морето и осторовот Гулаб. Хотелот е оддалечен на еден километар од градската плажа и на 4 километри од плажата Ladies Beach.
Сместување: Хотелот Ozka располага со вкупно 62 соби.Сите соби располагаат со сопствен балкон (повеќето со поглед на море), сопствена бања (туш, тоалет,фен за коса), клима уред, ТВ, телефон, сеф, бесплатна Wi-Fi конекција.
Услуга: Хотелот е на база BB( појадок – шведска маса). Хотелот поседува со еден ресторан кој располага со затворен и отворен дел. Во овој ресторан гостите може да пробаат разновидни регионални и интернационални јадења. Хотелот исто така располага со два барови (Lobby Bar, Pool Bar)
Бесплатни услуги: користење на главниот ресторан за време на доручек и вечера, Wi-Fi конекција, паркинг, базен на отворено, лежалки и чадори покрај базенот, ТВ салон, сала за состаноци.
Услуги со доплата: Пијачки во баровите, лежалки и чадори на плажа, сеф, телефон, медицински услуги,водени спортови, хемиско чистење.
Содржини: Хотелот располага со еден ресторан, два барови, паркинг, 24/7 рецепција,24/7 Lobby Bar, надворешен базен, детски базен, тераса за сончање.
Плажа: Хотелот е оддалечен на еден километар од градската плажа и на четири километри од плажата Ladies Beach.Оваа песочна плажа е препознатлива по нејзината локација, која е блиску до центарот на градот и по нејзината чиста вода. Во близина на плажата се наоѓаат безбројни ресторани во кои се служат превкусните турски специјалитети, ресторани за брза храна, лежалки и чадори, водени спортови, кабини за пресоблекување и тоалети.
Спорт и забава: Водени спортови, одбојка на плажа, дестско игралиште.

Ценовник

OZKA OTEL 2* B.B. BUSS&7 NIGHTS
Месеци Термини Цена
Јуни 02.06-10.06.2023 236 €
09.06-17.06.2023 236 €
16.06-24.06.2023 236 €
23.06-01.07.2023 236 €
Јули
30.06-08.07.2023 260 €
07.07-15.07.2023 260 €
14.07-22.07.2023 260 €
21.07-29.07.2023 260 €
Август 28.07-05.08.2023 260 €
04.08-12.08.2023 260 €
11.08-19.08.2023 260 €
18.08-26.08.2023 260 €
25.08-02.09.2023 260 €
Септември
01.09-09.09.2023 236 €
08.09-16.09.2023 236 €
15.09-23.09.2023 236 €
22.09-30.09.2023 236

Галерија

Лето 2023