Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Хотел Papatya 4* – Кушадаси


Papatya хотелот е лоциран на 200 метри од најдолгата песочна плажа во Кушадаси  Long Beach.Хотелот располага со свој приватен дел на плажата. Користење на чадори и  лежалки се бесплатно исто така кабини за пресоблекување и тоалети.

Овој хотел се наоѓа на околу 17 километри оддалеченост од центарот на градот.

Собитe располагаат со сопствен балкон, минибар, сопствена бања (туш, тоалет, фен за коса), ТВ, телефон, сеф, клима уред, бесплатна Wi- Fi конекција.

Хотелот е на база All Inclusive (појадок, ручек и вечера – шведска маса). Гостите имаат можност секојдневно да уживаат во разновидните јадења кои се служат во ресторанот на овој хотел. Papatya хотелот исто така располага со (Lobby Bar, Vitamin Bar, Pool Bar)

Користење на ресторанот и баровите, интернет во лоби, лежалки , чадори на плажа како и во областа покрај базенот, користење на базените, ватерполо, пикадо, игри со базен, степ-аеробик се бесплатно.

Ценовник

Месеци Термини Цена
Jуни 07.06-15.06.2023 276€
  14.06-22.06.2023 276€
  21.06-29.06.2023 276€
  28.06-06.07.2023 357€
Јули    
  05.0713.07.2023 357€
  07.07-15.07.2023 357€
  12.07-20.07.2023 357€
  19.07-27.07.2023 357€
  26.07-03.08.2023 357€
Август    
  02.08-10.08.2023 357€
  09.08-17.08.2023 357€
  16.08-24.08.2023 357€
  23.08-31.08.2023 357€
     
Септември 30.08-07.09.2023 276€
  06.09-14.09.2023 276€
  13.09-21.09.2023 276€
Лето 2024