Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Хотел МАРИН ПРИНЦЕС -КУМБУРГАЗ


На само еден час возење од Истанбул, во Општината Бујукчекмеџе се наоѓа Кумбургаз, едно од најпознатите летувалишта во Истанбул. Кумбургаз се наоѓа на европската страна на Истанбул, на брегот на мраморното море, и се протега на површина од 1892 хектари, и има крајбрежје долго 8 километри.

Кумбургаз е место каде што можете да најдете буквално се што е потребно за добар одмор и релаксација. Може да сретнете хотели со 3, 4 и 5*, ресторани и кафетерии на самото крајбрежје и да уживате во прекрасниот поглед на морето.

Местото Кумбургаз се наоѓа на обалата на Мраморното море и на само 45км од еден од најубавите градови на светот, Истанбул. Местото е идеално за одмор, релаксација благодарение на одличните хотели со врвна услуга, но пред се и песочните плажи долги 8км, бесплатните лежалки и се разбира МОРЕТО!  Најдобриот хотел на сама плажа, MARIN PRINCESS.

План и програма

ПРВ ДЕН

Собирање на групата на паркингот на Вип Хотел во понеделник во 19 00 часот.  Ноќно возење со попатни паузи, царински формалност, презентација на програма и информации околу тоа што ќе ги очекува патниците во наредните  денови. Агенцијата ги контактира патниците на два дена пред поаѓање. Седиштата во автобус се нумерирани. Со самото потпишување на договорот на патниците им се доделуваат седишта според времето на уплата, доколку одредени патници имаат посебни барања за конкретно седиште истото го доплаќаат во агенција. Цените се истакнати најдоле на програмата. Сместувањето е во хотел MARIN PRINCES кој има своја приватна плажа.Пристигнувањето на групата во Кумбургаз е предвидено во раните утрински часови во зависност од гужвата на граничните премини и задржување поради царинските формалности. По самото пристигнување во хотелот патниците ги оставаат куферите во лоби на хотел и добиваат информации за своите соби (како: Број на соба, време на check in), а добиваат слободно време за одмор во лоби на хотел каде може да ги користат тоалетите, соблекувалната и бежичниот интернет.

Check in: 16:00 часот (локално време)

Check out: 09:00 часот (локално време)

СЛОБОДНО ВРЕМЕ ВО ОСТАТОКОТ ОД ДЕНОТ.

Групата има слободно време за уживање покрај море и истражување на околината на Кумбургаз .

Ноќевање.

ВТОР ДЕН

Од причина што Кумбургаз е близу до Истанбул организираме целодневен излет во Истанбул. Еден од седумте денови се оди во Истанбул а програмата е следна:

По појадокот, групата заминува на Крстарење по Босфор

КРСТАРЕЊЕ ПО БОСФОР

Вториот ден започнува со крстарење по Босфор и разглед на Истанбул со локален водич. 90 минутно крстарење, незаборавно доживување, еден поинаков Истанбул, сите луксузни вили кои вредат милиони, знаменитостите одблизу и познатите вили од играните серии. На самото пристаниште, има мали дрвени масички и столчиња крај кои можете да седнете и уживате крај морето и да испиете прекрасно турско кафе.

БАЛАТ- Посета на шарената филмска населба “Балат”чии улички ги има на многу познати филмови,каде најубави фотографии се прават во оваа населба.Балат важи за една од Христијанските населби во Истанбул каде може да се сретнат многу цркви,меѓу кои и Железната црква која е донација и е изградена од Македонски мајстори.Во склоп на факултативата се посетува железната црква,каде може да се посети гробот на Партенија Зографски и Велешкиот митрополит Малетиј,се посетува Вселенската Патријаршија,а по посетата групата има слободно време околу 2 часа за прошетка по уникатните историски улички.

ГАЛАТА ПОРТГалата Порт претставува најново пристаниште со ексклузивен Европски изглед кое што секојдневно го посетуваат многубројните светски туристи и Крузери на дневно ниво.

Таксим- Таксим Плоштадот

Турата завршува со посета на плоштадот “Tаксим”.Главниот центар на градот,на кој се одржуваат главните митинзи и прослави! Покрај Таксим поминува познатата Истикал улица на која се движи познатиот трамвај!На Истакал сенаоѓаат познатите дискотеки и кафулиња, а ова значи дека групата има идеална можност за излегување во некоја од локалните дискотеки.

ТРЕТ ДЕН

Слободни активности

ЧЕТВРТ ДЕН

ШОПИНГ ТУРА

Капали Чаршија

-Outlet 212

-KOSKA (продавница за слатки работи)

-GLORIA Трговски Центар

Ценовник

ТЕРМИН Редовна цена Black Friday цена
1 термин 04.06.2024 – 11.06.2024 220е 176е
2 термин 11.06.2024- 18.06.2024 231е 185е
3 термин 18.06.2024 – 25.06.2024 244е 195е
4термин 25.06.2024 – 02.07.2024 256е 204е
5термин 02.07.2024- 09.07.2024 269е 215е
6термин 09.07.2024-16.07.2024 281е 225е
7термин 16.07.2024-23.07.2024 295е 236е
8термин 23.07.2024 -30.07.2024 295е 236е
9термин 30.07.2024-06.08.2024 295е 236е
10термин 06.08.2024-13.08.2024 295е 236е
11термин 13.08.2024-20.08.2024 295е 236е
12термин 20.08.2024-27.08.2024 278е 223е
13термин 27.08.2024-03.09.2024 256е 205е
14термин 03.09.2024-10.09.2024 244е 195е
15термин 10.09.2024-17.09.2024 232е 186е
16термин 17.09.2024-24.09.2024 220е 176е

Факултативни излети

Истанбул Тура

Цена за пакет: 65е

КРСТАРЕЊЕ ПО БОСФОР
Вториот ден започнува со крстарење по Босфор и разглед на Истанбул со локален водич. 90 минутно крстарење, незаборавно доживување, еден поинаков Истанбул, сите луксузни вили кои вредат милиони, знаменитостите одблизу и познатите вили од играните серии. На самото пристаниште, има мали дрвени масички и столчиња крај кои можете да седнете и уживате крај морето и да испиете прекрасно турско кафе.

БАЛАТ- Посета на шарената филмска населба “Балат”чии улички ги има на многу познати филмови,каде најубави фотографии се прават во оваа населба.Балат важи за една од Христијанските населби во Истанбул каде може да се сретнат многу цркви,меѓу кои и Железната црква која е донација и е изградена од Македонски мајстори.Во склоп на факултативата се посетува железната црква,каде може да се посети гробот на Партенија Зографски и Велешкиот митрополит Малетиј,се посетува Вселенската Патријаршија,а по посетата групата има слободно време околу 2 часа за прошетка по уникатните историски улички.

ГАЛАТА ПОРТ-Галата Порт претставува најново пристаниште со ексклузивен Европски изглед кое што секојдневно го посетуваат многубројните светски туристи и Крузери на дневно ниво.

Таксим Таксим Плоштадот

Турата завршува со посета на плоштадот “Tаксим”.Главниот центар на градот,на кој се одржуваат главните митинзи и прослави! Покрај Таксим поминува познатата Истикал улица на која се движи познатиот трамвај!На Истакал сенаоѓаат познатите дискотеки и кафулиња, а ова значи дека групата има идеална можност за излегување во некоја од локалните дискотеки.

ШОПИНГ ТУРА

Цена за пакет: 20е

Капали Чаршија

-Outlet 212

-KOSKA (продавница за слатки работи)

– GLORIA Трговски Центар

Услови и напомени

  • Хотелот е на барање. За ова понуда не се користат вредносните ваучери за откажаните аранжмани.

Напоменуваме дека телефонска резервација важи 3 часа од моментот на резервација. Доколку поминат истите а нема потврда од уплата во (канцелраија, ж-ска или оnline), резервацијата се смета за откажана.

Сместувањето во хотелот го одредува самио менаџмент.

За влез во република Турција, потребно е патните исправи да се минимум 6 месец пред истекување

За резервација е потребно мин. 30% уплата од вкупната сума, остатокот се доплаќа на мин. 7 дена пред поаѓање

Цените се изразени во евра, а курсот на еврото се пресметува 62 денари

За сингл соба се доплаќа 50% дополнително од аранжманот поради вториот кревет

Деца од 0 – 3 години бесплатно (спијат во кревет со родител)

Деца од 3 до 12 години плаќаат 50% од износот на аранжманот доколку се придружувани со двајца возрасни

Хотелот одредува на лице место во зависност од моменталната состојба каков тип на соба ќе добиете. Резервации за одреден кат или страна не е можна.

Селекција на седиште во автобус! Според правилата на агенцијата, патниците се сместуваат според временската линија на уплати. Доколку имате барање за седиште, истото се доплаќа 15 евра за во два правци.

Патувањето ќе се одвива според протоколите за безбедноста на здравјето.

Превоз од: Скопје, Велес, Кавадарци(дреново), Прилеп, Битола.

Промо цените важат исклучиво со целосна уплата

За споен термин се сметат (ПРОМО) цените. За истите  не се одбива доколку клиентот користи сопствен превоз, не следува дополнителен попуст за вториот термин.

За споен термин се сметат две суми од промо цените.

За промо цените не се одбива за превоз доколку одите со сопствен превоз.

Во случај за уплата на сингл соба по промо цена цена, се доплаќа +  50% од редовната цена.

Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат

За споен термин се добива 10% попуст на вториот термин на редовните цени(ова не важи за промо цените ).

Полињата кои се со црвено значат колку студиа се зафатени.

Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%

Доплата за туристичка такса 0.50е од ден ( Се плаќа во автобус)

Цените се наменети за 7 ноќевања и превоз и појадок од Скопје до Кумбургаз и назад.

Цените се израсени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари

Во собите е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.

Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со двајца возрасни

При генерално чистење на секоја смена, собата се напушта во 09:00ч по локално време.

Собата која се користи за време на одморот откако ќе се напушти, не се користи повторно од причини што се чисти за наредната смена.

Хигиената во собата за време на престојот ја одржуват самите гости

  • Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори а  Ескејп травел  како агенција нема било каква   одговорност за јачината или воопшто сигналот на интернетот во сместувачкиот капацитет.
  • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе соби.
  • Во случај на отказ од страна на патникот, патникот е согласен средствата уплатени како резервација (депозит) од најмалку 30% да бидат задржани и истите не се рефундираат во име на трошоци на агенцијата а направени за име и за сметка на патникот. Истото важи и за целосната уплата.
  • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute или Black Friday понуда или  да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се * * * * * * разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.
  • Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Галерија

Лето 2024