Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Дубаи – Нова Година


(директен лет од БЕЛГРАД) FIRST MINUTE!

датум на патување и престој 29.12.22-03.01.23 (5 ноќи/ 6 дена)

ibis Al Barsha 3* ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ СО ВКЛУЧЕН ПОЈАДОК – 1.299€

Millennium Place Barsha Heights Hotel 4* ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ СО ВКЛУЧЕН ПОЈАДОК – 1.399€

The Tower Plaza Hotel 5* ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ СО ВКЛУЧЕН ПОЈАДОК – 1.590€ (со вклучена ГАЛА НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА)

Дубаи – Нова Година

*** за сите кои сакаат сонце, море, одмор и забава …

Информации за лет

FIRST MUNUITE – индивидуални резервации со опција диретен лет од Белград

Детали од лет

  1. Belgrade (BEG) To Dubai (DXB)/ 29 December 2022/ Depart:13:15 – Arrive:21:35
  2. Dubai (DXB) To Belgrade (BEG)/ 03 January 2023/ Depart:18:55 -Arrive:22:05

Ценовник

ibis Al Barsha 3* ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ СО ВКЛУЧЕН ПОЈАДОК – 1.299€

Millennium Place Barsha Heights Hotel 4* ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ СО ВКЛУЧЕН ПОЈАДОК – 1.399€

The Tower Plaza Hotel 5* ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ СО ВКЛУЧЕН ПОЈАДОК – 1.590€ (со вклучена ГАЛА НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА)

Услови и напомени

Вклучено:

Авиокарти Белград-Дубаи-Белград вклучен багаж од 20кг чекиран и 7кг рачен

Организиран трансфер Аеродром – Хотел Дубаи – Аеродром

5 ноќевања со доручек

аеродромски такси

Не е вклучено:

Туристичка виза за Дубаи – 95€

Трансфер до/од аеродром во Белград

Туристичка такса која се плаќа директно во хотелот * туристичка такса само во Дубаи (TOURISM DIRHAM, по одлука на DTCM, а број D/000/152/1 87од 05.02.2014) која се плаќа од 31.03.2014 на рецепција во хотел на лице место при check in или при check out (2-4 EUR  по соба по ноќ согласно категоризација на хотелот и тип на соба).   Во случај на апартман со повеќе соби таксата се плаќа за секоја соба според горе наведените критериуми.

За вакцинирани лица со 2 дози или со бустер потребно е валиден сертификат за вакцинација со QR код (признаени се сите вакцини). За невакцинирани лица задолжително негативен ПЦР тест (48 часа изваден пред полетување – за влез во Дубаи) Овие протокли важат за лица над 12 години. * за деца до 12 години кои патуваат со родители – БЕЗ НЕГАТИВЕН PCR ТЕСТ (согласно моментални протоколи за влез во Дубаи)

индивидуални трошоци и индивидуални посети и факултативи

*валидна за резервации и уплата до пополнување на дадени места на авион и во хотел*

Нова година