Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Interhotel Spa 4* – Сандански


Интерхотел **** Сандански е најголемиот СПА комплекс во Југозападна Бугарија.

Лоциран во центарот на Сандански во близина на главната пешачка улица и паркот на градот.

На само 40 км од Македонската граница.

Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината.

Во областа се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести….

Интерхотел Сандански може да ги задоволи најпребирливите вкусови на најголемите гастрономи.

Во комплексот се лоцирани три ресторани, лоби бар, базен бар, тениско кафуле и пица бар.

Ресторанот “Сандански”е најголемиот ресторан во градот Сандански со капацитет од 320 седишта а има и има голема тераса

Медитерански ресторан “Ренесанса” е декориран во медитерански стил. Токму ова е местото каде што можете да уживате во национални и интернационални на јадења, кои се своевидна уникатна мешавина од типичните за регионот специјалитети со вкус на медитеранска кујна.

Таверната “Булгари”е местото каде што ќе го почувствувате автентичниот дух на минатите времиња. Местото е во типичен стил изградена само од дрво и камен. Механата е опремена како автентична куќа, во која не му недостасува дури и традиционалниот тревни двоснежен тревник и врела ракија.

Овде можете да го допрете минатото и да го вкусите вкусот на традиционалната бугарска кујна од стари рецепти со локални вина.Лоби барот на хотелот нуди пријатна атмосфера. Ова е местото каде што можете да ги сретнете првите сончеви зраци со утринско кафе или да уживате во прекрасниот зајдисонце со некој близок и омилен пијалок. Комбинацијата на освежителен коктел и убава компанија до минералните базени ќе го стави крајниот бар на вашата слика во целосна блаженство и релаксација.

Бар-базен на Интерхотел Сандански нуди тонизирачки пијалоци, свежо цедени сокови и свежо коктели, со кои можете распуштен по SPA терапија или спортски тренинг.

Овај хотел е најголемиот балнео и СПА комплекс во југозападна Бугарија.

Вгнезден во прегратките на величествената Пирин планина, хотелот е лоциран во центарот на Сандански и се наоѓа во непосредна близина на градскиот парк и главната улица.

На територијата на Интерхотел Сандански се наоѓа еден од најголемите медицински центри за балнеолечење и рехабилитација.

За љубителите на целосна релаксација Интерхотел Сандански располага и со модерен СПА центар, благодарение на чудните својства на водата.

За најмалите гости хотелот се погрижил да имаат забава во современо декорирано детско катче, во кое ги очекуваат насмеан, грижлив и забавен аниматор.

Хотелот ниди интернет зона, бесплатен паркинг и гаража, фризерски и козметички салон, бутик продавница, три конференциски сали со капацитет од 20 до 250 места, кои располагаат со целосна техничка опрема за спроведување на совршена работна конференција, когрес, семинар или работилница.

Ценoвник 09.01-31.03.2022

Цените се за 1 ноќевање за 2 лица во двокреветна соба студио/апартман или за 1 лице во еднокреветна соба

Ценовник валиден за период од 09.01-31.03.2022год.

Цените се по СОБА на ДЕН за услуга: ноќевање со појадок

SGL /еднокреветна соба/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
1adl 64 € 77 €
1adl +1chd /4-11,99/ 64 € 77 €

DBL /двокреветна соба/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2adl 82 € 100 €
2adl+1chd /0-3,99/ 82 € 100 €
2adl +1chd /4-11,99/ 94 € 115 €
2adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 94 € 115 €
2adl +1chd /12-15,99/ 110 € 133 €
2adl +2chd /0-3,99 и 12-15,99/ 110 € 133 €

SUP /супериор соба/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2adl 100 € 120 €
2adl+1chd /0-3,99/ 100 € 120 €
2adl +1chd /4-11,99/ 100 € 120 €
2adl+2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 100 € 120 €
2adl +2chd /4-11,99/ 100 € 120 €
2adl+1chd /12-15,99/ 127 € 153 €
3adl 127 € 153 €
3adl+1chd /0-3,99/ 127 € 153 €
3adl +1chd /4-11,99/ 127 € 153 €
3adl+2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 127 € 153 €

STD /студио/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2adl 120 € 144 €
2adl+1chd /0-3,99/ 120 € 144 €
2adl +1chd /4-11,99/ 120 € 144 €
2adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 120 € 144 €
2adl +2chd /4-11,99/ 120 € 144 €
2adl +1chd /12-15,99/ 147 € 177 €
2adl +2chd /0-3,99 и 12-15,99/ 147 € 177 €
3adl 147 € 177 €
3adl +1chd /4-11,99/ 147 € 177 €
3adl +2chd /0-3,99 и 4-11,99/ 147 € 177 €

APP /апартман/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
2 adl 134 € 162 €
2 adl+1chd (4-11,99) 134 € 162 €
2 adl+2chd (0-3,99/4-11,99) 134 € 162 €
2 adl+1chd (12-15,99) 161 € 195 €
2 adl+2chd (0-3,99 /12-15,99 ) 161 € 195 €
3 adl 161 € 195 €

APP FAMILY/апартман фамилијарен/

капацитет во соба недела-четврток петок и сабота
3 adl 184 € 221 €
3 adl+1chd (4-11,99) 184 € 221 €
3 adl+2chd (0-3,99/4-11,99) 184 € 221 €
3 adl+1chd (12-15,99) 211 € 254 €
4 adl 211 € 254 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд
Доплата: вечера 13€ – возрасен и дете 12-15,99 г, 7€ – дете 4-12

Во цената Е вклучено:
Ноќевање со појадок
Туристичка такса
Користење: сауна,
Парна бања,
Фитнес центар,
Внатрешен базен со минерална вода,
Надворешен базен со минерална вода,
Користење на лежалки и крпи покрај базените,
Користење паркинг,
Безжичен интернет на територијата на хотелот,
Користење на сеф на рецепција на хотелот,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот
Неспомнати услуги

Напомена !
Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 12:00 ч. (локално време)
Доколку сакате да користите услуги во хотелот (собна сметка) гостите мора да ги наведат деталите за својата кредитната картичка
Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси…

Поради состојбата со Коронавирус (СОВИД-19), можни се рестрикции ( во зависност од состојбата) на некој делови за заштита на гостите и персоналот.
Одредени услуги и удобности можеби нема да се достапни или ке се ограничени.

Услови за сместување во собите

сместување минимум максимум
Двокреветна соба (француско легло) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Двокреветна соба (разделени легла) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 3.99г.
Супериор соба 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Студио 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Лукс 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Апартман Фемили 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г.

 

Ценoвник 03.03 - 06.03.2022

Цените важат за сместување во периодот 03-06 март 2022 година, за резервации за 2 или 3 ноќевања со појадок

сместување во соба капацитет 2 ноќевања со појадок 3 ноќевања со појадок
Двокреветна 2 возрасни 220 € 300 €
Еднокреветна 1 возрасен 170 € 232 €
Супериор 2 возрасни 262 € 360 €
Студио 2 возрасни 312 € 432 €
Апартман 2 возрасни 356 € 486 €
Фамилијарен Апартман 3 возрасни 486 € 662 €

Попусти и доплати

Возрасен на дополнително легло 74 € 100 €
Дете 12-15,99 на дополнително легло 74 € 100 €
Дете 4-11,99 на доп. легло со 2 возрасни во соба 32 € 44 €
Дете 4-11,99 на доп. легло со 2 возрасни во студио бесплатно бесплатно
Дете 4-11,99 на доп. легло со 2 возрасни во апартман бесплатно бесплатно
Дете 4-11,99 на доп. легло во соба со 1 возрасен бесплатно бесплатно
Дете до 3,99 години бесплатно бесплатно

Во цената Е вклучено:
Сместување за соодветен број ноќевања и богат појадок;
Користење на сауна и фитнес центар;
Користење на внатрешен базен со минерална вода со полуолимписка големина;
Користење на отворен базен со минерални видови;
Користење на надворешен термален базен со минерална вода; Користење на паркинг;
Безжичен интернет низ целиот хотел;
Во цената е вклучен ДДВ и туристичка такса.
Интерхотел Сандански го задржува правото на промена на цените.
Резервацијата се смета за загарантирана по 100% авансно плаќање.

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Неспоманти услуги
Лишен трошок на патникот

 

Сместување

Интерхотел Сандански нуди сместување во 262 пространи соби, 17 апартмани и 6 студија.
Сите имаат модерна, пространа и пријатна внатрешност.

Големината еднокреветни и двокреветни соби  25м2.

Спецификација на соби:
17    АПП лукс – спална соба, дневна соба со софа на развлекување.
06   Студио – една спална соба и дневна соба со тросед на развлекување. (нема врата измеѓу)
262   Двокреветни соби Лукс со брачен кревет или два разделени кревети.

Во собите:
кабловска телевизија, безжичен интернет, телефон, минибар (со доплата), бањите се со специјална тоалетна козметика, балкун со поглед на градот, планината, базенот, паркингот или паркот.

Сместување и напуштање на собите :
Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)

*можност за connect соби (две DBL соби поврзани со врата) во зависност од расположливоста во моментот

DBL – двокреветна лукс
Брачен кревет или два единечни, софа на спуштање и можност за бебешко креветче
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 11,99 + 1 дете до 3,99

SUP – супериор соба
Спална со еден брачен кревет, (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче
во спалната соба нема прозор
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год
или
Максимален капацитет: 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

STD – студио стандард
Спална со еден брачен кревет, (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год
или
Максимален капацитет: 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

APP – апартман лукс
Спална со еден брачен кревет, физички одделена дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче, две купатила
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год.
или
Максимален капацитет: 2 возрасни + 2 деца до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

Сместување минимум максимум
Двокреветна соба (француско легло) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г.
Двокреветна соба (разделени легла) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 3.99г.
Студио 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г
Апартман Лукс 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99г. + 1 дете до 3.99г
Апартман Фемили 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г

Политика за деца:
Дете под 3,99 години се сместува – бесплатно.
Дете на возраст од 4 – 11,99 год. користи попуст.
Лице кое има навршени 12 год. во времето на пријавување, се смета како возрасна особа.
Возрасен или дете на дополнително легло користи попуст.
Дете од 4-11.99 год. на редовно легло користи попуст.

Галерија

Велнес и Спа