Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Medite & Villas Spa 5* – Сандански


Новиот термален спа ресорт Медите 5* е целосно реновиран во 2018 година и ви нуди сосема нови светли и пријатни простории, исполнувајќи ги сите можни желби за луксузен и модерен комплекс.
Се наоѓа во една од најубавите локации со панорамски поглед на запад на целиот град и на север кон планината. Медите 5* СПА ресорт е прв и единствен дизајниран хотел во Сандански, проектиран од италијанскиот дизајнер Рајмондо Флакомио во 2004 година а реконструиран од  Дрен Руди во 2018 година.
Комплексот располага со 86 хотелски соби и апартмани, 8 малдивски вили, конференциска сала со капацитет до 200 лица, просторен комплетно нов СПА и велнес центар, фитнес сала, затворен и отворен базен, инфинити базен, гурмански и традиционален ресторани, лоби бар.
Сето ова го прави Сандански најпосакувана дестинација за елитен начин на живот, како и за организирање на настани со меѓународно учество.
СПА центарот на Медите 5* е изграден на антички тракиски минерални бањи.
Што и да барате, ќе го најдете, и ние ќе ви помогнеме и ќе ви помогнеме со лично внимание и грижа.

Барови и ресторани
– Медите ресторан – интернационална кујна + пици, италијански тестенини, салати, десерти
– Таверна Софина – интернационална кујна и традиционални бугарски јадења
– Бар базен
– Снек бар
– МАССА клуб
– Дискотека

СПА центарот е опремен според најновите технолошки барања и нуди огромна разновидност од релаксирачки терапии, козметички третмани со рекреативен ефект и благотворно влијание врз духот и телото.
– Затворен базен со термална вода 28-30 степени (нема детски дел).
– Работно време од 09:00-21:00ч. за викендот и од 10:00-20:00ч. во работните денови.
– Отворени базени со слатка вода
– Лежалки
– Во СПА центарот можете да изберете терапии за лице и тело, масажи, водни терапии:
– Римска бања
– Турска бања,
– Џакузи,
– Тропски туш,
– Хидро масажа;
– Телесни терапии
– Маски за тело и лице со чоколада и мед,
– Аромотерапија и алое масажи;
– Анти-целулитни процедури,  таласо терапија, луксузни третмани за лице…
– Новоотворениот MASSA CLUB – 400 седишта – идеален за релаксација во модерна атмосфера.

Специјални пакети 03.01-30.06.2022

MEDITE недела-четврток ПАКЕТИ

Понудата е валидна за сместување за денови од недела до четврток
За период 03.01– 30.06.2022
(понудите не важат за верски, национални, официјални празници)

Цените се по соба за 2,3,4 или 5 ноќи ( услуга по избор)

сместување капац. 2 BB 2 HB 3 BB 3 HB 4 BB 4 HB 5 BB 5 HB
Deluxe 2adl 199 238 283 338 365 436 440 526
Deluxe 1adl+1chd 165 185 235 262 302 338 365 408
Premium 2adl+1chd 214 257 304 366 391 472 472 569
Premium 1adl+1chd 175 194 248 276 320 356 387 429
Junior suite 2adl+2chd 306 364 435 518 560 667 676 805
Junior suite 1adl+2chd 262 291 373 414 480 534 580 644
Deluxe app 4adl 398 476 566 676 730 872 880 1052
1 BDR villa 2adl+1chd 427 466 607 663 783 854 945 1031
2 BDR villa 4adl 534 612 759 870 979 1121 1181 1353
3 BDR villa 6adl 651 748 925 1063 1192 1370 1439 1654
Доплата за ADL 52 82 78 123 104 164 130 205

Цените се во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

 chd -дете до 11,99 год. adl – возрасен, BB = ноќевање со појадок, HB = полупансион

Во цената Е вклучено:
Појадок или појадок и вечера,
Користење на внатрешен и надворешен базен со минерална вода,
Надворешен џакузи,
Финска сауна,
Билна сауна,
Парна бања,
Амам,
Јодна соба,
Авантуристички тушеви,
Простор за релаксација,
Детско игралиште на отворено и внатрешно,
Фитнес,
Паркинг,
Туристичка такса,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Неспомнати услуги
Личен трошок на патникот

Цени 7+ ноќевања

Понудата е валидна за сместување за денови од недела до четврток
За период 03.01– 30.06.2022
(понудите не важат за верски, национални, официјални празници)

Цени на ден за соба за минимум 7 ноќевања

сместување капацитет 7+ ноќевања со појадок 7+ полупансиони
Deluxe 2adl 88 105
Deluxe 1adl 74 82
Premium 2al+1chd 95 113
Premium 1adl 78 87
Junior suite 2adl+2chd 135 160
Junior suite 1adl 117 129
Deluxe app (2 bedrooms) 4adl+1chd 177 210
Доплата за adl 26 41

Цените се во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Деца (chd) до 11,99 години се сместуваат бесплатно со 2 возрасни лица.

Во цената Е вклучено:
Појадок или појадок и вечера,
Користење на внатрешен и надворешен базен со минерална вода,
Надворешен џакузи,
Финска сауна,
Билна сауна,
Парна бања,
Амам,
Јодна соба,
Авантуристички тушеви,
Простор за релаксација,
Детско игралиште на отворено и внатрешно,
Фитнес,
Паркинг,
Туристичка такса,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Неспомнати услуги
Личен трошок на патникот

Редовни цени 2022

Цените се по СОБА на ДЕН – услуга по избор

услуга лица ноќевање појадок ноќевање појадок полупансион полупансион
сместување недела-четврток петок и сабота недела-четврток петок и сабота
Де лукс 1  87 € 97 € 97 € 107 €
Де лукс 2 105 € 115 € 125 € 135 €
Премиум 1 92 € 105 € 102 € 115 €
Премиум 2 112 € 122 € 136 € 146 €
Јуниор суит 2 161 € 174 € 192 € 205 €
Апартман де лукс 4 210 € 230 € 251 € 271 €
Вила 1 со 1 спална 2 225 € 251 € 246 € 271 €
Вила 2 со 2 спални 4 282 € 307 € 323 € 348 €
Вила 2 со 3 спални 6 343 € 369 € 394 € 420 €

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Деца до 11,99 години се сместуваат бесплатно
Лице над 11,99 години се смета за возрасен
Доплата за 3 возрасен на дополнително легло за ноќевање со појадок  26
Доплата за 3 возрасен на дополнително легло за полупансион  42

Цените се по соба на ден и вклучуваат:
Појадок или појадок и вечера (по избор)
Користење на отворен и внатрешен минерален базен,
Надворешно џакузи,
Финска сауна,
Билна сауна
Парна бања,
Амам,
Јодна соба,
Аантуристички тушеви,
Соба за релаксација,
Фитнес,
Паркинг,
Туристичка такса,

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот

сместување минимум максимум
Де лукс 1 2 возрасни
Премиум 1 2 возрасни + 1 дете или 3 возрасни
Јуниор апартман 1 2 возрасни + 1 дете или 3 возрасни
Апартман де лукс- со 2 спални соби 1 4 возрасни + 1 дете или 5 возрасни
Вила 1 – со 1 спална соба 1 2 возрасни + 1 дете
Вила 2 – со 2 спални соби 1 4 возрасни + 1 дете
Вила 3 – со 3 спални соби 1 6 возрасни + 1 дете

Сместување

Де лукс соби 30 м2
Можност за сместување на 2 возрасни лица.
Собата има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см),
клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термоспој, сет за кафе и чај, фен, бања со туш кабина и / или када, бањарки, хотелска козметика.
Некои од собите исто така имаат балкони.

Премиум соба 35 м2
Во сите Премиум соби можат да се сместат 2 возрасни и едно дете (или еден возрасен) на софа. Собата има брачен кревет или два разделени кревети   (2 x 100/200 см), клима,  кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика.
Некои од собите исто така имаат балкони.

Јуниор Суит 40 м2
Во сите соби Јуниор суит можат да сместат 2 возрасни и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет. Јуниор суит има брачен кревет или два разделени кревети (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, термопар, комплет за кафе и чај, директна надворешна линија, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои од собите исто така имаат тераси.

Апартаман Делукс 95 м2
Сите апартмани од типот на луксузен апартман имаат 2 спални, можат да се сместат 4 возрасни на редовни кревети и 2 деца (или еден возрасен) на софа кревет.
Спалната соба има брачен кревет или два разделени кревети исто и во другата соба (2 x 100/200 см), клима, кабловска ТВ, интерактивен ТВ систем, мини бар, комплет за кафе и чај, сеф, директен телефон, безжичен интернет, фен, бања со туш и / или када, бањарки, хотелска козметика. Некои соби имаат и тераси.

Галерија

Велнес и Спа