Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Vrnjacke Terme Spa Resort 4* – Врњачка Бања


www.vrnjacketerme.rs

Во срцето на Врњачка Бања, во близина на познатата јапонска градина, се наоѓа комплексот на Врњачкото водно кралство – „Врњачке Терме“. Во целиот комплекс има 5 базени и 2 лизгалки. Како создаден за сите љубители на водени активности.

Ви стојат на располагање 85 сместувачки единици: 69 супериор соби и 16 луксузни апартмани. Сите сместувачки единици располагаат со телевизор со голем број кабелски канали, сеф, минибар, гардеробер, телефон, биро, интернет, електронско заклучување… Секоја соба и апартман имаат посебна бања каде што имате : влечки, крпи, фен, тоалети, бесплатна козметика, туш. Така, во сместувачките единици на хотелот „Врњачке Терме“ ќе најдете се што му е потребно на еден модерен турист. На барање може да се обезбеди DVD плеер или компјутер.Сместувањето во хотелот „Врњачке Терме“ е специфично во неговиот ентериер. Доколку се одлучите за супериорна, двокреветна соба, можете да изберете помеѓу два единечни кревети или еден двоен кревет. Секоја соба има тераса со прекрасен поглед на градскиот парк. Делукс апартманите во Врњачке Терме се специјално уредени. Пријавувањето е во 14 часот. Сите гости мора да се одјават до 11 часот на денот на поаѓање.Термалната вода во комплексот Врњачка Терме извира од лековити термални извори. Оваа вода е богата со минерали и е потопла од обичната вода од чешма, бидејќи се загрева во внатрешноста на Земјата од близината на вулканската магма и лава. Термалните води извираат на големи длабочини и по пат собираат минерали од разни видови карпи, така што водата благотворно делува на кожата и е погодна за лекување на разни болести.

Ценовник

 Сместув. 27.04. – 29.04.2022  29.04.-03.05 03.05. – 01.07.2022 01.07. – 01.10.2022
нед-чет пет-нед нед-чет пет-нед нед-чет пет-нед
Супериор соба 1/1  55 €  59,5 €  68 €  59,5 €  63,5 €  59,5 €  63,5 €
Де лукс АПТ 1/1  68 €  76,5 €  76,5 €  76,5 €  80,5 €  76,5 €  80,5 €
Супериор соба 1/2  68 €  85 €  102 €  76,5 €  85 €  85 €  102 €
Де лукс АПТ 1/2  102 €  119 €  152,5 €  110 €  127 €  119 €  135,5 €
Дневен одмор  25,5 €  34 €  42,5 €  34 €  42,5 €  34 €  42,5 €
Доплата за пом.легло  25,5 €  34 €  34 €  30 €  34 €  30 €  38 €

–          ЦЕНИТЕ се изразени во ЕУР на ден по СОБА.

–          ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА : Ноќевање со ПОЈАДОК, користење на WELLNES & SPA – центарот (затворен базен, сауна, солена соба, парно купатило, тепидариум). ДДВ е вклучено во цената, додека таксата за ПРЕСТОЈ (1,2 € за возрасни, 0,6 € за деца од 3-10 години) и осигурувањето (0,25 € на ден), по лице на ден, се плаќа на лице место.

ДЕЦА од 0 – 3 години – ГРАТИС; ДЕЦА од 3 – 10 години имаат 50% попуст.

Галерија

Велнес и Спа