Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com
Зима 2021

Apart хотел КОПАОНИК – Брзече

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА ДВЕ ЛИЦА ЗА 3 НОЌЕВАЊА НА УСЛУГА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)
10% ПОПУСТ НА СИТЕ ТЕРМИНИ ЗА УПЛАТИ ОД 30% ДО 15.11.2021

Категоризирано во: ,

Apart Hotel Kopaonik се наоѓа во викенд населбата Брзече на 18км од ски центарот Копаоник. Директно поврзан со гондола која се наоѓа 300м од хотелот и води од Бела Река (Брзече) до Мали Караман (Копаоник). Секоја соба е опремена со брачен или два единечни кревети, Wi-Fi, фрижидер,  сопствен тоалет и кујна. Поседува сопствен паркинг, ресторан (работи на база полупансион), бар, лоби, како и бесплатна Wi-Fi интернет конекција.

Ценовник

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА ДВЕ ЛИЦА ЗА 3 НОЌЕВАЊА НА УСЛУГА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)
10% ПОПУСТ НА СИТЕ ТЕРМИНИ ЗА УПЛАТИ ОД 30% ДО 15.11.2021

 

ЦЕНОВНИК – КОПАОНИК ЗИМА 2020/2021 | Apart Hotel Kopaonik – Brzece
Термин Цена за наем на 1/2 соба Цена за наем на 1/3 соба
06.01-09.01.2022 179€     239€      
13.01-16.01.2022 179€     продадено 239€      продадено
20.01-23.01.2022 179€     239€      
27.01-30.01.2022 179€     239€     
03.02-06.02.2022 179€     239€      
10.02-13.02.2022 179€     239€    
17.02-20.02.2022 169€      229€      
24.02-27.02.2022 169€      229€      

Услови

Во цената е вклучено:

 • 3 ноќевања на база полупансион (појадок и вечера)
 • Туристички пратител на групата

Во цената не е вклучено:

 • Автобуски превоз
 • Туристичка такса 1,10€ по лице по ноќевање, а за деца од 7-15 години се плаќа 0,50€ по лице по ноќевање (се плаќа на рецепција)
 • Патничко осигурување 250 ден.

Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ СКОПЈЕ-КОПАОНИК-СКОПЈЕ

 • Цена за превоз за возрасен е 40 евра, а за деца од 3-11,99 години е 30 евра
 • Поаѓање секој четврток во 07:00 часот од Скопје (Дрводекор), враќање од Копаоник во недела 15:00 часот
 • Цената за превозот важи за месец Декември, Јануари и Февруари 2021/2022

Напомени

 • Check in во собите во 13:00 часот, check out до 10:00 часот.
 • Во собите можат да престојуваат максимум 3 лица, или 4 на барање во консултација со хотелот
 • Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
 • Се патува со лична карта преку граничниот премин Табановце
 • Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 61,8мкд
 • Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање
 • Доколку сме спречени да го реализираме патувањето поради ситуацијата со која се соочуваме, средствата ќе бидат рефундирани во целост
 • За реализација на аранжманот потребно е да се пријават минимум 30 патници
 • Доколку патникот сака да резервира одредено седиште, при уплатата во агенцијата може да доплати 5 евра по лице и да бира седиште (освен првиот ред, кој е резервиран за персоналот)
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
 • Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.

Галерија