Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Nebeska Stolica 2 – Kопаоник


Категории , ,

Nebeska Stolica 2 – Kопаоник

Регуларна понуда

NEBESKA STOLICA 2 – KOPAONIK

Цената е дадена за наем на СТУДИО / АПАРТМАН за 7 ноќи
Доплата за Полупансион е задолжителна во апартмани

Смена

Саб/Саб

7 ноќи

 

Мах лица

Период

16.12 23.12

23.12

30.12

30.12

13.01

13.01

20.01

20.01

27.01

27.01

03.02

03.02

10.02

10.02

17.02

17.02

09.03

09.03

16.03

16.03

30.03

2+1 Апп

4

 

Апартмани

770

861

1.057

959

861

826

861

1.057

861

826

770

3+1 Апп

5

875

980

1.211

1.099

980

938

980

1.211

980

938

875

4+1 Апп

6

994

1.106

1.358

1.232

1.106

1.057

1.106

1.358

1.106

1.057

994

5+1 Aпп

7

1.106

1.225

1.512

1.372

1.225

1.183

1.225

1.512

1.225

1.183

1.106

6+1 Aпп

8

1.225

1.372

1.680

1.526

1.372

1.309

1.372

1.680

1.372

1.309

1.225

 

Цените се дадени по лице за 7 ноќи на база Полупансион

Смена

Саб/Саб

7 ноќи

Мах лица

Период

16.12 23.12

23.12

30.12

30.12

13.01

13.01

20.01

20.01

27.01

27.01

03.02

03.02

10.02

10.02

17.02

17.02

09.03

09.03

16.03

16.03

30.03

1/2 Standart

2

 

Соби Кула В

406

455

511

483

455

434

455

511

455

434

406

1/2+1, 1/2+2

3,4

406

455

511

483

455

434

455

511

455

434

364

1/3+1

4

364

399

462

434

399

385

57

462

399

385

364

1/3+2

5

336

371

441

406

371

364

53

441

371

364

336

1-во лице на доплегло

259

280

294

287

280

273

280

294

280

273

259

2-ро лице на доплегло

256

263

270

266

263

259

263

270

263

259

256

Смена

Нед/Нед

7 ноќи

Мах лица

Период

17.12

24.12

24.12

31.12

31.12

14.01

14.01

21.01

21.01

28.01

28.02 04.02

04.02 11.02

11.02 18.02

18.02

10.03

10.03

17.03

17.03

31.03

1/2 Superior

2

 

Соби Кула А нов блок

448

490

553

525

490

476

490

553

490

476

448

1/2+1, 1/2+2

3-4

427

469

532

504

470

455

469

532

469

455

427

1/3+1

4

378

413

483

448

413

399

413

483

413

399

378

1-во лице на доплегло

273

294

301

294

294

280

294

301

294

280

273

2-ро лице на доп.легло

259

270

277

273

270

263

270

277

270

263

259

Во цената е вклучено:
– Наем на апартман / студио за 7 ноќи (доплата за Полупансион е задолжителна во апартманите)
– Во соби цените се дадени по лице за 7 ноќи на база Полупансион
– Ски Гардеробер
– Wi-FI
– Детско Катче

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1,20€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат 0,50€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС; (се плаќа на рецепција)
– Хотелско осигурување за сите гости 0,60€ по лице на ден (се плаќа на рецепција)
– Полупансион (за лица сместени во апартмани е ЗАДОЛЖИТЕЛЕН) 22€ по лице на ден за возрасни; Деца 2-9,99 години 11€ по лице на ден; Деца до 1,99 години ГРАТИС;

Услови за деца (сместување во соби):
– Деца до 1,99 години ГРАТИС
– Деца 2-,9,99 години на сопствено или дополнително легло добиваат 11€ попуст од цената во табелата;
– Дете 2-4,99 години во 1/2 соба (на заедничко легло со родители) плаќа само 11€ по лице на ден;
– Две деца до 9,99 години во соба со 1 дополнително легло ( со родители) плаќаат по 50% од цената;
– Доплата за 1/1 соба изнесува 26€ на ден во кула А, и 17-23€ во кула В во зависност од смена.

Напомена:
– За престој пократок од 7 ноќи, цената се зголемува за +25% на ден (минимум 3 ноќи)
– За резервација со Еarly Booking потребно е уплата од минимум 50% од вкупната сума при резервација остатокот се доплаќа до 10.12.2022.
– Цените се дадени во €, плаќањето се врши во денарска противредност 1€ = 61,8 Денари.

Услови за откажување и промена на термин:
– Промена на резервација се врши со доплата од +10% од цените доколку во мометов има расположливост на места
– Oтказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма.
– 10% пенали од вкупната вредност на резервацијата доколку се откаже од денот на правење до 30 дена пред Chek In.
– 20% пенали од вкупната вредност на резервацијата  доколку се откаже 29-15 дена пред Chek In.
– 50% пенали од вкупната вредност на резервацијата  доколку се откаже 14-8 дена пред Chek In.
– 100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот
– Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.
– Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.

Ковид политика:
– Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај
– Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
– Затварање на граници

Early Booking Discount

/

Зима