Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Putnik 4* – Kопаоник


 

Категории ,

Putnik 4* – Kопаоник

Регуларна понуда

Цена по лице на ден на база Појадок и Вечера

Период Standart Room Family Room Apartment Superior Room Family Superior Room
Тип на соба 1/1 1/2
1/3
1/3
1/4
Мин.4 лица 1/1 1/2 1/3

1/4

01.12-22.12 120 80 88 96 156 104
23.12-28.12 143 95 105 114 186 124
29.12-02.01 240 160 176 192 312 208
03.01-22.01 173 115 127 138 225 150
23.01-11.02 150 100 110 120 195 130
12.02-12.03 180 120 132 144 234 156
13.03-18.03 150 100 110 120 195 130
19.03-04.04 120 80 88 96 156 104

Напомена:
Уплата на депозит 50% веднаш при правење на резервација, oстаток на 14 дена пред Chek In

Во цената е вклучено:
– Појадок и Вечера
– Користење на Wellness&Spa (затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, џакузи, финска сауна, руска сауна, инфрацрвена сауна, турска бања,тапидариум)
– Фитнес Центар
-Трансфер на релација хотел – центар-хотел (распоред истакнат на рецепција)
– Свечена новогодишна вечера на 31.12.2022
– Свечена божиќна вечера на 25.12 / 07.01

Во цената не е вклучено:
– Користење на Хамам
– Игротека за деца
– Game Room за деца
– Туристичка такса: 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7-15 години; Деца до 7 години не плаќат такса (доплата за туристичка такса се врши во агенција при резервација)
– Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден за сите гости (доплата се врши во агенција при резервација)

Услови за деца:
– Деца до 2,99 години се сместуваат ГРАТИС
– Деца од 3-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица имаат 30% попуст од цената во табелата доколку користат сопствено легло или 50% од цената во табелата доколку делат легло.

Услови за откажување и промена на термин:
– Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали

– Рокови за откажување на резервација:

– До 45 дена пред почеток на аранжманoт БЕЗ ПЕНАЛИ
– 30% ако се откаже 45-15 дена пред почетокот на аранжманот

– 100% пенали ако се откаже 14-0 дена пред почетокот на аранжманот

Early Booking Discount понуда

10% попуст за уплата до 31.10.2022 (миним 7 ноќи)

Цена по лице на ден на база Појадок и Вечера

Период Standart Room Family Room Apartment Superior Room Family Superior Room
Тип на соба 1/1 1/2
1/3
1/3
1/4
Мин.4 лица 1/1 1/2 1/3

1/4

01.12-22.12 120 80 88 96 156 104
23.12-28.12 143 95 105 114 186 124
29.12-02.01 240 160 176 192 312 208
03.01-22.01 173 115 127 138 225 150
23.01-11.02 150 100 110 120 195 130
12.02-12.03 180 120 132 144 234 156
13.03-18.03 150 100 110 120 195 130
19.03-04.04 120 80 88 96 156 104

Напомена:
Уплата на депозит 50% веднаш при правење на резервација, oстаток на 14 дена пред Chek In

Во цената е вклучено:
– Појадок и Вечера
– Користење на Wellness&Spa (затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, џакузи, финска сауна, руска сауна, инфрацрвена сауна, турска бања,тапидариум)
– Фитнес Центар
-Трансфер на релација хотел – центар-хотел (распоред истакнат на рецепција)
– Свечена новогодишна вечера на 31.12.2022
– Свечена божиќна вечера на 25.12 / 07.01

Во цената не е вклучено:
– Користење на Хамам
– Игротека за деца
– Game Room за деца
– Туристичка такса: 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7-15 години; Деца до 7 години не плаќат такса (доплата за туристичка такса се врши во агенција при резервација)
– Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден за сите гости (доплата се врши во агенција при резервација)

Услови за деца:
– Деца до 2,99 години се сместуваат ГРАТИС
– Деца од 3-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица имаат 30% попуст од цената во табелата доколку користат сопствено легло или 50% од цената во табелата доколку делат легло.

Услови за откажување и промена на термин:
– Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали

– Рокови за откажување на резервација:

– До 45 дена пред почеток на аранжманoт БЕЗ ПЕНАЛИ
– 30% ако се откаже 45-15 дена пред почетокот на аранжманот

– 100% пенали ако се откаже 14-0 дена пред почетокот на аранжманот

Зима