Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Viceroy 5* – Kопаоник


 

Категории ,

Viceroy 5* – Kопаоник

Регуларна понуда

VICEROY 5* KOPAONIK                                         www.viceroyhotelsandresorts.com
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
Тип на сместување Лица бр. 01.12-28.12.2022 28.12-08.01.2023 08.1-25.02.2023 25.02-31.03.2023
  Без Балкон Со Балкон Без Балкон Со Балкон Без Балкон Со Балкон Без Балкон Со Балкон
NEST ROOM 2 За проверка на цена исклучиво во агенција!

 

Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација!

 

KING ROOM 2
DOUBLE QUEEN 2/4
KOPAONIK SUITE 2/4
KARAMAN SUITE 2/4
Минимум престој 3 5 3 3
Цените во табаелата се од информативен карактер.Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација !
Во цената е вклучено:

       Сместување на база ноќевање со појадок ( ВВ)

       Користење фитнес центар

       Користење базени на отворено со топла вода

       Користење детско катче

       WI-FI низ цел хотел

       Спа центар ( сауна и затворен базен) ЗАДОЛЖИТЕЛНО ЗАКАЖУВАЊЕ НА ТЕРМИН.

Доплати:

       Туристичка такса 1€ за лице на ден, деца од 7 до 15 год. 0.50€ , деца до 7 гратис ( СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА )

       Доплата за вечера 30€ по лице на ден

       Доплата за ручек 25€ по лице на ден

       Доплата за 3-то лице во соба 50€ дневно

       Доплата за домашно милениче 50€ за цел престој (задолжителна претходна најава)

Услови за деца :

       Деца од 0 до 6.99 години на заедничко легло со родители ГРАТИС

       Деца од 7-14.99 години на заедничко легло со родители 50% попуст

Дополнителни услуги:

       Хотелска гаража 20€ по возило на ден

Забелешка:

       Хотелот располага со соби за лица со инвалидитет

Политика за откажување:

       До 31 дена пред Chek In откажување без пенали

       Од 30-0 дена пред Chek In 100% пенали

       Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 15.10.2022 15% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.11.2022 10% ПОПУСТ

Early Booking Discount понуда

VICEROY 5* KOPAONIK                                         www.viceroyhotelsandresorts.com
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
Тип на сместување Лица бр. 01.12-28.12.2022 28.12-08.01.2023 08.1-25.02.2023 25.02-31.03.2023
  Без Балкон Со Балкон Без Балкон Со Балкон Без Балкон Со Балкон Без Балкон Со Балкон
NEST ROOM 2 За проверка на цена исклучиво во агенција!

 

Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација!

 

KING ROOM 2
DOUBLE QUEEN 2/4
KOPAONIK SUITE 2/4
KARAMAN SUITE 2/4
Минимум престој 3 5 3 3
Цените во табаелата се од информативен карактер.Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација !
Во цената е вклучено:

       Сместување на база ноќевање со појадок ( ВВ)

       Користење фитнес центар

       Користење базени на отворено со топла вода

       Користење детско катче

       WI-FI низ цел хотел

       Спа центар ( сауна и затворен базен) ЗАДОЛЖИТЕЛНО ЗАКАЖУВАЊЕ НА ТЕРМИН.

Доплати:

       Туристичка такса 1€ за лице на ден, деца од 7 до 15 год. 0.50€ , деца до 7 гратис ( СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА )

       Доплата за вечера 30€ по лице на ден

       Доплата за ручек 25€ по лице на ден

       Доплата за 3-то лице во соба 50€ дневно

       Доплата за домашно милениче 50€ за цел престој (задолжителна претходна најава)

Услови за деца :

       Деца од 0 до 6.99 години на заедничко легло со родители ГРАТИС

       Деца од 7-14.99 години на заедничко легло со родители 50% попуст

Дополнителни услуги:

       Хотелска гаража 20€ по возило на ден

Забелешка:

       Хотелот располага со соби за лица со инвалидитет

Политика за откажување:

       До 31 дена пред Chek In откажување без пенали

       Од 30-0 дена пред Chek In 100% пенали

       Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 15.10.2022 15% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.11.2022 10% ПОПУСТ

Галерија

Зима