Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Stara Planina Resort 4* – Стара Планина


Stara Planina Resort 4* – Стара Планина

Регуларна понуда

Stara Planina Resort 4* – Stara Planina

*Цена во Двокреветна соба,Двокреветна соба + софа и Супериор Соба се дадени по лице на ден
**Цена за Junior,Family и Deluxe Apartmаn се дадени по соба на ден

Полупансион +

A

B

C

D

Тип на соба

Мин / Мах број на возрасни лица

01.12-22.12

04.03-31.03

23.12-29.12

20.01-09.02

17.02-03.03

06.01-19.01

10.02-16.02

30.12-05.01

Двокреветна соба*

1/2

108

111

121

145

Двокреветна соба + Софа*

1/3

116

119

136

152

Супериор Соба + Софа*

1/3

129

134

152

168

Јуниор Апартман

по соба**

1/3

361

384

431

481

Фамилијарен Апартман

по соба**

1/4

421

438

497

578

Делукс Апартман

по соба**

1/2

590

590

590

590

Доплата за

Еднокреветна соба

1/1

40€

Доплата за Ручек

25€

Минимален престој и смени во периоди:

Период

30.12-05.01

06.01-19.01

10.02-16.02

Минимум престој 7 ноќи
Сабота / Сабота

23.12-29.12

20.01-09.02

17.02-03.03

Минимум престој 5 ноќи

01.12-22.12

04.03-31.03

Минимум престој 3 ноќи

Доплата за поракраток престој +10%

Во цената е вклучено:
– Полупансион Плус (појадок и вечера локално вино, пиво, вода, безалкохолни пијалоци)
– Wellness & Spa центар на 1.000m²– внатрешен базен, финска сауна, турска бања, џакузи, хирдомасажни тушеви
– Фитнес центар
– Забава за деца во игротека – анимација за деца 3-12 години атрактивен децки свет ,спорстка забава,мини кино.
– Wi-FI низ цел хотел
– Користење на ски гардеробер
– Опрема за бебиња – Baby Cot, грејач за флаша, грејач за вода,baby phone… (со претходна резервација)
– Школа за пливање за деца 4-9,99 години, секојдневно во утрински часови
– Специјално за деца од 4 – 9,99 години за престој минимум од 7 ноќи:

·       Целодневен Ski-Pass

·       Групно училиште за скијање и наем на ски опрема во период 09-12h

Напомена:
– Училиште за скијање, опрема и ски карта не важат на денот на пристигнување (важат на денот на заминување)
– Работно време на ски стази и жичари зависи дирекно од Skijaliste Srbija DOO.

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1€ по лице на ден по лице на ден; Деца 7-14,99 години плаќаат 0,50€ по лице на ден; Деца до 6,99 години не плаќаат туристичка такса (плаќањето се врши во агенција)
– Хотелско осигурување 0,70€ по лице на ден (плаќањето се врши во агенција)

Услови за деца:
– Деца 0-2,99 години ГРАТИС
– Деца 3-5,99 години имаат 70% попуст
– Деца 6-14,99 години имаат 50% попуст
– 3-то возрасно лице има 10% попуст
* Услови за деца важат кога се во присуство на 2 возрасно лица, доколку патува 1 возрасни лице + 1 дете во тој случај се наплаќаат 2 полни суми (не важат услови за деца)

Услови за домашни миленици до 10kg:
– Сместување на домашни миленичиња е дозволено во Superior Room и Junior Aparments
– Цена 17€ на ден;
– Дозволен да домашни миленичиња до 10kg (само за кучиња и мачки)

Политика за откажување под услови за Еarly Booking:
Во случај да се промени или откаже аражманот од денот на правење до тргнување хотелот задржува право на 50% пенали бесповратен аванс од вкупната вредност на аражманот
100% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде наплате доколку се откаже 14-0 дена пред почетокот на аранжманот
Не се дозволува рефондација или промена на резервација откако е почнат престој во хотел.

Политика за откажување:
50% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде наплатена доколку се откаже 28-14 дена пред почетокот на аранжманот
100% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде наплате доколку се откаже 14-0 дена пред почетокот на аранжманот
Не се дозволува рефондација или промена на резервација откако е почнат престој во хотел.

Услови за уплата:
– Аванс 50% од вкупната сума, остаток на 28 дена пред патување;

Early Booking Discount

Stara Planina Resort 4* – Stara Planina
10% попуст за уплата до 31.10.2023
5% попуст за уплата до 30.11.2023

*Цена во Двокреветна соба,Двокреветна соба + софа и Супериор Соба се дадени по лице на ден
**Цена за Junior,Family и Deluxe Apartmаn се дадени по соба на ден

Полупансион +

A

B

C

D

Тип на соба

Мин / Мах број на возрасни лица

01.12-22.12

04.03-31.03

23.12-29.12

20.01-09.02

17.02-03.03

06.01-19.01

10.02-16.02

30.12-05.01

Двокреветна соба*

1/2

108

111

121

145

Двокреветна соба + Софа*

1/3

116

119

136

152

Супериор Соба + Софа*

1/3

129

134

152

168

Јуниор Апартман

по соба**

1/3

361

384

431

481

Фамилијарен Апартман

по соба**

1/4

421

438

497

578

Делукс Апартман

по соба**

1/2

590

590

590

590

Доплата за

Еднокреветна соба

1/1

40€

Доплата за Ручек

25€

Минимален престој и смени во периоди:

Период

30.12-05.01

06.01-19.01

10.02-16.02

Минимум престој 7 ноќи
Сабота / Сабота

23.12-29.12

20.01-09.02

17.02-03.03

Минимум престој 5 ноќи

01.12-22.12

04.03-31.03

Минимум престој 3 ноќи

Доплата за поракраток престој +10%

Во цената е вклучено:
– Полупансион Плус (појадок и вечера локално вино, пиво, вода, безалкохолни пијалоци)
– Wellness & Spa центар на 1.000m²– внатрешен базен, финска сауна, турска бања, џакузи, хирдомасажни тушеви
– Фитнес центар
– Забава за деца во игротека – анимација за деца 3-12 години атрактивен децки свет ,спорстка забава,мини кино.
– Wi-FI низ цел хотел
– Користење на ски гардеробер
– Опрема за бебиња – Baby Cot, грејач за флаша, грејач за вода,baby phone… (со претходна резервација)
– Школа за пливање за деца 4-9,99 години, секојдневно во утрински часови
– Специјално за деца од 4 – 9,99 години за престој минимум од 7 ноќи:

·       Целодневен Ski-Pass

·       Групно училиште за скијање и наем на ски опрема во период 09-12h

Напомена:
– Училиште за скијање, опрема и ски карта не важат на денот на пристигнување (важат на денот на заминување)
– Работно време на ски стази и жичари зависи дирекно од Skijaliste Srbija DOO.

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1€ по лице на ден по лице на ден; Деца 7-14,99 години плаќаат 0,50€ по лице на ден; Деца до 6,99 години не плаќаат туристичка такса (плаќањето се врши во агенција)
– Хотелско осигурување 0,70€ по лице на ден (плаќањето се врши во агенција)

Услови за деца:
– Деца 0-2,99 години ГРАТИС
– Деца 3-5,99 години имаат 70% попуст
– Деца 6-14,99 години имаат 50% попуст
– 3-то возрасно лице има 10% попуст
* Услови за деца важат кога се во присуство на 2 возрасно лица, доколку патува 1 возрасни лице + 1 дете во тој случај се наплаќаат 2 полни суми (не важат услови за деца)

Услови за домашни миленици до 10kg:
– Сместување на домашни миленичиња е дозволено во Superior Room и Junior Aparments
– Цена 17€ на ден;
– Дозволен да домашни миленичиња до 10kg (само за кучиња и мачки)

Политика за откажување под услови за Еarly Booking:
Во случај да се промени или откаже аражманот од денот на правење до тргнување хотелот задржува право на 50% пенали бесповратен аванс од вкупната вредност на аражманот
100% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде наплате доколку се откаже 14-0 дена пред почетокот на аранжманот
Не се дозволува рефондација или промена на резервација откако е почнат престој во хотел.

Политика за откажување:
50% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде наплатена доколку се откаже 28-14 дена пред почетокот на аранжманот
100% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде наплате доколку се откаже 14-0 дена пред почетокот на аранжманот
Не се дозволува рефондација или промена на резервација откако е почнат престој во хотел.

Услови за уплата:
– Аванс 50% од вкупната сума, остаток на 28 дена пред патување;

Зима