Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Hotel Mona 4* – Златибор


First Minute Offer

Цените се валидни за уплата до 31.10.2022

Цена по лице на ден на база Ноќевање со Појадок

Минимум престој 4 ноќи

Категории ,

Hotel Mona 4* – Златибор

Ценовник

Ценовник валиден по периоди: 20.12-30.12.22

17.02-01.04.23

03.01-22.01.23 22.01.-14.02.23
Тип на Соба Kaпацитет на соба Цена Цена Цена
Single Standart Room 1 63€ 85€ 71€
Double Standart Room 2 38€ 49€ 41€
Double Comfort Room 2+2 / 3+1 44€ 59€ 49€
Double Superior Room 2+2/ 3+1 49€ 68€ 57€
Apartment Classic 2+2 / 3+1 На барање! На барање! На барање!
Aparment Mona 2+2 / 3+1 На барање! На барање! На барање!
Дополнително легло за лице над 12 години 31€ 31€ 31€

Услови и напомени

Во цената е вклучено:
– Ноќевање со појадок
– Користње на затворени базени, фитнес центар, сауна свет
– Wi – FI
– Детско катче

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1,20€ по лице на ден; Деца од 7-12 години плаќаат 0,70€ по лице на ден; Деца до 7 години не плаќаат (наплата во агенција)
– Парна Бања
– Надворешен паркинг 6€ по кола за 24h

Услови за деца:
– Две деца до 0-9,99 годни ГРАТИС;
– Деца 10-11,99 години 18€ по лице на ден;

Доплати:

Доплата за вечера за престој до 17.02.2023
– Доплата за вечера за возрасно лице до 15€ по лице на ден
– Доплата за вечера за деца 2-6,99 години 4.5 € по лице на ден
– Доплата за вечера за деца 7-11,99 години 11€ по лице на ден
– Престој на домашни миленичиња е дозволен со претходна најава доплата 10€ на ден.

Доплата за вечера за престој 17.02-17.7.2023

– Доплата за вечера за возрасно лице 13,5€ по лице на ден
– Доплата за вечера за деца 2-6,99 години 4 € по лице на ден
– Доплата за вечера за деца 7-11,99 години 9,5€ по лице на ден
– Престој на домашни миленичиња е дозволен со претходна најава доплата 10€ на ден.

Услови за откажување:
– Откажување на резервација до 7 дена пред почеток на аранжманот без пенали

Ковид политика:

– Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
– Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
– Затварање на граници

Галерија

Зима