Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Василис – Фурка


Локација: Се наоѓа на околу  20m, од плажа и околу 150m од центарот на Фурка.

Сместување: Приземје и прв кат : четири креветни апартмани

 • Апартмани 1/3+1 – опремена кујна со еден единечен кревет(85x190cm) кој има фиока на развлекување (75x180cm), одделена спална соба со брачен кревет (135x195cm), ТВ, бања , тераса.
 • Сите соби на кат имаат поглед на море.
 • Клима уредот е вклучен во цената.
 • Пешкири и хигиенски средства нема во сместувачките капацитети.
 • Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност)

Ценовник

Период Бр.на ноќи   1/3+1 АПП – Приземје 1/3+1 АПП – Прв кат  Поглед на море
   25.05 – 01.06 7 159 189 €
   01.06 – 08.06 7 199 229
   08.06 – 15.06 7 259 299
   15.06 – 22.06 7 329 369
   22.06 –  29.06 7 359 399
   29.06 – 06.07 7 429 469
   06.07 – 13.07 7 489 529
   13.07 – 20.07 7 529 569
   20.07 – 27.07 7 529 569
   27.07 – 03.08 7 529 569
   03.08 – 10.08 7 529 569
   10.08 – 17.08 7 529 569
   17.08 –  24.08 7 529 569
   24.08 – 31.08 7 469 509
   31.08 – 07.09 7 389 429
   07.09 – 14.09 7 309 349
   14.09 – 21.09 7 239 279
   21.09 – 28.09 7 179                      219 €

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН  ЗА 7 НОЌИ

Задожолжителна  доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

Услови и напомени

Превозот се доплаќа:

Возрасен               45повратен / 35 еден правец

Деца од 02-12г.    35 повратен / 25еден правец

Деца до 2г.            Бесплатно (без седиште).

 • Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
 • Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
 • Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 € по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.

НАПОМЕНА

 • Во апартманите и студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во апартманите и студијата е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на апартманите и студијата е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите.
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • За уплата на аранжман преку Синдикатите со кои имаме склучено договор плаќањето е на 9 рати.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс, во спротивно резервацијата е неважечка.
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде е склучен Договорот за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe

Галерија

Лето 2024