Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила  Лидија  – Неа Потидеа


Локација:  Се наоѓа на само 30 м. од песочната плажа во Неа Потидеа. Опкружена е со прекрасен  двор и цветна градина.

Сместување:  Прв и Втор кат: трокреветни студија, четирикреветни и петкреветни дуплекси.

 • Студио 1/3 – три единечни кревети, одделена опремена кујна, бања, ТВ, тераса.
 • Дуплекс 1/4 – четири единечни кревети (по 2 во посеби соби), одделена опремена кујна, бања, ТВ, тераса.
 • Дуплекс 1/5– пет единечни кревети (3 во една соба и 2 во друга соба), одделена опремена кујна, бања, ТВ, тераса.
 • Клима уредот е вклучен во цената.
 • Пешкири и хигиенски средства нема во сместувачките капацитети.
 • Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

Ценовник

Период Бр.на ноќи      1/3 студио   1/4 АПП дуплекс 1/5 АПП дуплекс 1/4 АПП дуплекс (без поглед) бр.18
   25.05 – 01.06 7 149 € 199 209 € 159
   01.06 – 08.06 7 209 € 279 299 239
   08.06 – 15.06 7 269 € 339 359 299
   15.06 – 22.06 7 309 379 399 339
   22.06 –  29.06 7 359 429 449 399
   29.06 – 06.07 7 399 469 489 429
   06.07 – 13.07 7 449 519 539 479
   13.07 – 20.07 7 499 569 589 529
   20.07 – 27.07 7 499 € 569 589 529
   27.07 – 03.08 7 499 € 569 589 529
   03.08 – 10.08 7 499 € 569 589 529
   10.08 – 17.08 7 499 € 569 589 529
   17.08 –  24.08 7 469 € 539 559 499
   24.08 – 31.08 7 399 € 469 489 429
   31.08 – 07.09 7 339 409 429 369
   07.09 – 14.09 7 269 339 359 299
   14.09 – 21.09 7 209 249 269 209
   21.09 – 28.09 7 149 €               209 229 € 169

ЦЕНИТЕ  СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ  НА  СТУДИО или АПП   ЗА  7 НОЌИ.

Задожолжителна доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

Услови и напомени

Превозот се доплаќа:

Возрасен               45повратен / 35 еден правец

Деца од 02-12г.     35 повратен / 25еден правец

Деца до 2г.            Бесплатно (без седиште). 

 • Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
 • Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
 • Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 € по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот. 

НАПОМЕНА

 • Во апартманите и студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во апартманите и студијата е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на апартманите и студијата е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите.
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • За уплата на аранжман преку Синдикатите со кои имаме склучено договор плаќањето е на 9 рати.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс, во спротивно резервацијата е неважечка.
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден. 

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде е склучен Договорот за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe

Галерија

Лето 2024