Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Мариа – Калитеа


-15%  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2023, СО 100% УПЛАТА ДО 10.01.2024

-10%  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.04.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.03.2024

-7%  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2023, СО 100% УПЛАТА ДО 10.05.2024

Вила Мариа се наоѓа во центарот на Калитеа, веднаш до паркот, на 500м одалеченост од море. Собите се ново изградени Април 2019, и дополнети со 3 нови соби 2020. Вилата располага со трокреветно и четворокреветни студиа, сите опремени со клима, мини кујна со решо, сопствен тоалет со туш, балкон, интернет

Димензиите на креветите во апартманите и студијата во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
Грчкиот стандард за нормален кревет е 75-80 см x 185-190 см, брачен кревет (француски) 145-155 см со 180-190 см

GPS: 40°04’28.2″N 23°26’46.3″E

Ценовник

Првите 3 и последните 2 термина се промо. На промо цените НЕ следува попуст за рана резервација и 2 последователни термина

-15%  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2023, СО 100% УПЛАТА ДО 10.01.2024

-10%  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 29.04.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.03.2024

-7%  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2023, СО 100% УПЛАТА ДО 10.05.2024

Цени за НАЕМ на СОБА за 8 дена 7 ноќевања

периоди ноќевања 1/3 (студио за 3 лица) 1/4 (студио за 4 лица)
18.05 7 109 119
25.05 7 149 169
01.06 7 199 229
08.06 7 269 309
15.06 7 319 349
22.06 7 379 409
29.06 7 449 479
06.07 7 459 489
13.07 7 479 509
20.07 7 539 579
27.07 7 549 589
03.08 7 549 589
10.08 7 549 589
17.08 7 529 569
24.08 7 349 399
31.08 7 309 369
07.09 7 259 309
14.09 7 199 239
21.09 7 179 199

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Услови и напомени

Во цената Е вклучено:
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Информации, услови, попусти
Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

 • -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • -4:00 Скопје (Дрводекор)
 • -4:30 Велес (БП Макпетрол, кружен тек)
 • -5:00 Неготино (БП Неготино)
 • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -4:00 Битола (Автобуска Станица Транскоп-на перон)
 • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • -2:15 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица Транскоп на перон ) – Трасфер до Битола

Галерија

Лето 2024