Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Елена – Полихроно


10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 06.01.2023

Вила Елена се наоѓа на 20м од плажа, во строгиот центар веднаш на десната страна на споменикот на Полихроно. Вилата располага со две двокреветни соби, една трокреветна и една четворокреветна соба.

Сите соби имаат кујна со прибор за готвење и јадење, клима, тв, сопствен тоалет, wi-fi, собите се со помала квадратура, и сите имаат балкони. Три од нив се наоѓаат на приземје и една двокреветна соба е на прв спрат.

Ценовник

ВИЛА ЕЛЕНА – ПОЛИХРОНО
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќ. 1/2 студио 1/2+1 студио 1/3 студио 1/4 студио Коментар
21.05-28.05.2023 7 89 89 99 119 Промо цени
28.05-04.06.2023 7 119 119 129 139 Промо цени
04.06-11.06.2023 7 149 149 169 179 Промо цени
11.06-18.06.2023 7 249 249 269 279  
18.06-25.06.2023 7 299 299 319 359  
25.06-02.07.2023 7 319 319 339 389  
02.07-09.07.2023 7 409 409 429 459  
09.07-16.07.2023 7 409 409 429 459  
16.07-23.07.2023 7 409 409 429 459  
23.07-30.07.2023 7 409 409 429 459  
30.07-06.08.2023 7 449 449 479 509  
06.08-13.08.2023 7 449 449 479 509  
13.08-20.08.2023 7 429 429 449 489  
20.08-27.08.2023 7 329 329 369 389  
27.08-03.09.2023 7 259 259 289 319  
03.09-10.09.2023 7 209 209 229 259  
10.09-17.09.2023 7 159 159 179 209 Промо цени
17.09-24.09.2023 7 109 109 129 139 Промо цени
24.09-01.10.2023 7 69 69 79 99 Промо цени

Услови и напомени

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 55еур по лице
 • Велес (кружен тек-МакПетрол бензинска) – 40еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Галерија

Лето 2023