Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Зафирија – Полихроно


BLACK WEEK SALE 23.11 – 30.11.2022
ПОПУСТ  – 20% за комплетни уплати

Вилата ЗАФИРИЈА се наоѓа во мирен дел на само неколку минути од центарот и  на 150 метри од плажа.  Реновирана во 2019 година и истата располага со двокреветни студија, трокреветни студија и апартмани и етворокреветни студија и апартмани кои се наоѓаат на приземје, прв и втор кат. Секое студио/апартман е опремено со мини кујна, бања, балкон, ТВ,  WiFi – од 01 Јуни и клима уред, вклучен во цената.

Ценовник

ЦЕНИТЕ во табелата се однесуваат за наем на студио / апартман за 7 ноќевања

ТЕРМИН НАЕМ 1/2 СТД 1/3 СТД 1/4 СТД 1/3 АПП 1/4 АПП
21.05 7 ноќи 120 120 € 150 € 130 € 150
28.05 7 ноќи 150 180 € 200 € 180 € 220
04.06 7 ноќи 200 220 € 230 € 230 € 260
11.06 7 ноќи 270 300 € 310 € 300 € 350
18.06 7 ноќи 300 330 € 350 € 350 € 420
25.06 7 ноќи 320 350 € 360 € 370 € 450 €
02.07 7 ноќи 340 € 370 € 390 € 390 € 470 €
09.07 7 ноќи 370 € 390 € 430 € 430 € 490 €
16.07 7 ноќи 400 430 € 470 € 470 € 550 €
23.07 7 ноќи 400 430 € 470 € 470 € 550 €
30.07 7 ноќи 400 € 430 € 470 € 470 € 550 €
06.08 7 ноќи 400 € 430 € 470 € 470 € 550 €
13.08 7 ноќи 400 430 € 470 € 470 € 550 €
20.08 7 ноќи 380 390 € 430 € 440 € 500 €
27.08 7 ноќи 320 350 € 360 € 370 € 420
03.09 7 ноќи 280 320 330 € 320 € 350
10.09 7 ноќи 220 230 240 € 230 € 270
17.09 7 ноќи 160 180 180 € 180 € 230
24.09 7 ноќи 120 120 € 150 € 130 € 150

 

Услови и напомени

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).

За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.

Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.

Превземање на собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.

По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Цена за превоз:

Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€

деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €

Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

Галерија

Лето 2023