Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Димитра – Калитеа


12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 06.01.2023
На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Вила Димитра се наоѓа на 500метри од плажа, веднаш до училиштето на Калитеа и на 2мин пешачење до центарот на Калитеа. Можност за паркирање има на самата улица  како и на 40м одалеченост од вилата каде  има бесплатен паркинг.
Трокреветните студија, располагаат со три редовни легла, мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет и балкон, ТВ, (клима со доплата 5еур на ден на лице место) и wi-fi, истите се наоѓаат на приземје и едно студио на втор кат.
Четворокреветните студија располагаат со четири редовни легла, мини кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен толатет и балкон или тераса, тв, клима со доплата и wi-fi.
Петтокреветното студио располага со едноспален кревет за две лица и три единечни легла, се наоѓа на прв кат и гледа кон улица, има кујна на страна од собата со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон, клима со доплата и wi-fi.

Ценовник

12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 06.01.2023
На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

ВИЛА ДИМИТРА – КАЛИТЕА
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ. Сутерен 1/3  (студио за 3 лица) 1/3  (студио за 3 лица) 1/4  (студио за 4 лица) 1/5 (студио за 5 лица) Коментар
21.05-28.05.2023 7 79 89 99 119 Промо цени
28.05-04.06.2023 7 109 119 129 159 Промо цени
04.06-11.06.2023 7 159 179 189 219 Промо цени
11.06-18.06.2023 7 239 259 289 309
18.06-25.06.2023 7 279 299 309 319
25.06-02.07.2023 7 329 349 369 389
02.07-09.07.2023 7 399 409 439 459
09.07-16.07.2023 7 399 409 439 459
16.07-23.07.2023 7 399 409 439 459
23.07-30.07.2023 7 459 469 509 529
30.07-06.08.2023 7 459 469 509 529
06.08-13.08.2023 7 459 469 509 529
13.08-20.08.2023 7 439 449 479 499
20.08-27.08.2023 7 329 339 349 389
27.08-03.09.2023 7 279 289 309 339
03.09-10.09.2023 7 199 209 219 239
10.09-17.09.2023 7 149 159 169 179 Промо цени
17.09-24.09.2023 7 89 99 109 119 Промо цени
24.09-01.10.2023 7 59 69 79 99 Промо цени

Ценовник - Пакет за млади

 

 

Термин Тип на Соба
1/3 1/4
16.07 – 23.07 189€ 159€
23.07 – 30.07 199€ 169€
30.07 – 06.08 199€ 169€
06.08 – 13.08 209€ 179€

Цената вклучува:

 • Комплетна организација со водич на патувањет
 • 7 ноќевања во избраното сместување
 • Превоз со модерен туристички автобус на релација Скопје – Калитеа – Скопје 

Цената НЕ вклучува:

 • Факултативни излети
 • Патничко здравствено осигурување
 • Индивидуални трошоци

Услови и напомени

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 55еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Галерија

Лето 2023