Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Анемохади – Сивири


– 10 % до 15.01.2024

Вилата е на 50 метри од центарот на Сивири.
Има 1/2+2 апартмани кои се состојат од 2 одделни соби, спална соба со брачен кревет и кауч на расклопување во дневната соба.
Сите апартмани имаат сопствена тераса, комплетно опремена кујна, телевизор и клима уред….
Песочната плажа е 90 метри од вилата, ситна песок.

Ценовник

Цени за НАЕМ за 7 ноќевања

– 10 % до 15.01.2024

термини 1/3 апартман 2+2 апартман 2+2 лукс апартман
25.05-01.06  169.00 189.00  209.00
01.06-08.06 199.00  219.00  239.00
08.06-15.06  249.00  269.00  289.00
15.06-22.06  319.00  349.00  369.00
22.06-29.06  359.00  379.00  399.00
29.06-06.07  399.00  429.00  449.00
06.07-13.07  459.00  479.00  499.00
13.07-20.07  489.00  519.00  539.00
20.07-27.07  519.00  549.00  579.00
27.07-03.08  519.00  549.00  579.00
03.08-10.08  519.00  549.00  579.00
10.08-17.08  519.00  549.00  579.00
17.08-24.08  519.00  549.00  579.00
24.08-31.08  489.00  519.00  539.00
31.08-07.09  449.00  469.00  499.00
07.09-14.09  379.00  389.00  419.00
14.09-21.09  269.00  289.00  309.00

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Услови напомени и превоз

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во агенција)

GPS: N 40°02’04.40″ E 23°21’41.08″

Информации, услови, попусти
Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.
Вилата е “pet friendly” доплата за домашно милениче ( куче) 50 €

Превоз

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до Халкидики

Град – место поаѓање возрасен дете 2-12 г
Скопје – Дрводекор 04:00 45 € 35
Велес – БП Макпетрол-кружен тек 04:30 45 € 35
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 03:40 60 € 50
Неготино – бензинска, Неготино 05:00 45 € 35
Граничен премин – бензинска Шимов 06:00 45 € 35
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04:00 40 € 30
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 03:15 40 € 30
Струга – Хотел Дрим 02:15 50 € 40
Кичево – БП Пуцко Петрол 02:15 55 € 45
Охрид – БП Лук Оил излез Битола 02:30 50 € 40
Ресен – Автобуска станица 03;15 50 € 40

ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА

локално (грчко)  време македонско време летовалиште
15:15 14:15 Сивири
15:00 14:00 Калитеа
14:45 14:00 Полихроно
14:30 13:30 Ханиоти
14:15 13:15 Пефкохори
16:00 15:00 Неа Потидеа

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe.
Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Секој дополнителен багаж се наплаќа 10€ по куфер

Галерија

Лето 2024