Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

ВИЛА ЈАНИС – ЛЕПТОКАРИЈА


25% ПОПУСТ ПРОДОЛЖЕН ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 06.01.2023

ВИЛА ЈАНИС се наоѓа во Лептокарија, во централниот дел на градот во близина на градскиот парк и плоштад. До плажа има 8мин пешачење.

Секоја соба располага со кујна опремена со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, ТВ, балкон и клима (со доплата од 4еур на лице место).

Адреса: Alexader papagou 20 Leptokaria
Име: Gounos Giannis контакт број: 0030 697 864 7511 за лица со сопствено возило

Гпс координати: 40.060262, 22.561240

Ценовник

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

25% ПОПУСТ ПРОДОЛЖЕН ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 06.01.2023

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни смени 

ВИЛА ЈАНИС – ЛЕПТОКАРИЈА
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќи 1/3 студио 1/4 студио 2/6 апартман Промо цени
20.05-27.05.2023 7 59 89 109 Промо цена
27.05-03.06.2023 7 99 109 149 Промо цена
03.06-10.06.2023 7 129 169 199  
10.06-17.06.2023 7 159 189 249  
17.06-24.06.2023 7 209 239 279  
24.06-01.07.2023 7 259 279 299  
01.07-08.07.2023 7 299 319 339  
08.07-15.07.2023 7 299 319 339  
15.07-22.07.2023 7 299 319 339  
22.07-29.07.2023 7 359 379 409  
29.07-05.08.2023 7 359 379 409  
05.08-12.08.2023 7 359 379 409  
12.08-19.08.2023 7 339 359 369  
19.08-26.08.2023 7 239 259 289  
26.08-02.09.2023 7 209 239 259  
02.09-09.09.2023 7 189 209 229  
09.09-16.09.2023 7 159 179 209  
16.09-23.09.2023 7 129 139 159 Промо цена
23.09-30.09.2023 7 99 109 139 Промо цена

Напомени и превоз

Доплата за туристичка такса – 0,5еур (се плаќа во објектот)

Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • Скопје (Дрводекор) – 40€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 45€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 40€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40€ по лице
 • Удово (бензинска пумпа, Удово) – 40€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 40€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

 • Битола Автобуска станица Транскоп – на перон – 35€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 35€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 40€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
  Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -40€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -40€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур
 • Деца до 1,99 години бесплатно

Галерија

Лето 2023