Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Гузелис – Неи Пори


НЕИ ПОРИ претставува едно од најурбанизираните места, со долга и широка песочна плажа, паркови, ресторани, кафетерии, луна парк,…Тоа е една од најбараните дестинации.

ВИЛА ГУЗЕЛИС Се наоѓа во новиот дел на Неи Пори, на околу 50 – 60 м. од плажа има :

5 дуплекс апартмани кои се погодни за две фамилии со две спални соби а заедничка кујна и купатило, ТВ, Wi – Fi, клима уред (доплата по 5 € на ден по соба) и комфорни тераси – некои, со поглед према море.

Ценовник

НЕИ ПОРИ  
Апп – Дуплекси
ПЕРИОД Ноќ 1/2+1/2 1/2+1/3 1/3+1/3  
02.06-09.06 7 160 170 180  
09.06-16.06 7 180 190 200  
16.06-23.06 7 280 290 300  
23.06-30.07 7 360 380 400  
30.06-07.07 7 420 440 460  
07.07-14.07 7 460 480 500  
14.07-21.07 7 470 490 510  
21.07-28.07 7 490 500 520  
28.07-04.08 7 490 500 520  
04.08-11.08 7 490 500 520  
11.08-18.08 7 490 500 520  
18.08-25.08 7 470 490 510  
25.08-01.09 7 420 440 460  
01.09-08.09 7 340 370 380  
08.09-15.09 7 290 310 320  
15.09-22.09 7 210 240 250  
22.09-29.09 7 150 160 170  

Услови и напомени

Туристичка такса 0,5 еур по студио,1 еур за дуплекс апп. на ден(плаќање во агенција).

Цените се изразени во евра за наем на студио и апартман за 7 ноќевања.

Автобуски превоз: 05:00 ч, Прилеп – Неи Пори

Враќање: 13:00 ч. по локално време Неи Пори – Прилеп.

Цена за превоз: 2300 ден. повратен билет. За деца до 14 год 1700 ден.

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год. – 200 ден, од 65 – 70 год. – 400 ден.

За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.

Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето  во 13:00 ч по локално време.

Можност за плакање со visa и mastercard. За плаќање на 3 рати + 5 % од цената.

Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 62 ден.).     

Галерија

Лето 2023