Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Студија Yalos – Лептокарија


(првите два и последните два термина се промо цена и не подложат на попуст)

15% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 07.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА И 100% УПЛАТА ДО 31.12.2022

Студиа YALOS се ново изградени студиа, лоцирани на прва линија покрај плажа, истите се наоѓаат на прв спрат, две од нив со поглед на море, и две со поглед на Олимп и градина.

Сите студиа се трокреветни со едно дупло легло и едно еднинечно легло, опремени со мини кујна со прибор за готвење и јадење, ТВ, Клима (со доплата 7еур на ден) интренет, балкон со гарнитура за седење, балконите на двете студиа кој се ориентирани према море се поголеми, од тие кој се опремени преку . За подобра ориентација и наоѓање на вилата е ресторанот Лионикис кој е лоциран под студиата.

Адреса Emmanouil Antoniadi, Leptokarya 600 63, Greece

Ценовник

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

(првите два и последните два термина се промо цена и не подложат на попуст)

15% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 07.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА И 100% УПЛАТА ДО 31.12.2022

 

YALOS LUX STUDIOS – ЛЕПТОКАРИЈА
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќи 1/3 gv 1/3 sv  
03.06-10.06.2023 7 199 209  
10.06-17.06.2023 7 239 269  
17.06-24.06.2023 7 289 319  
24.06-01.07.2023 7 349 369  
01.07-08.07.2023 7 379 409  
08.07-15.07.2023 7 379 409  
15.07-22.07.2023 7 379 409  
22.07-29.07.2023 7 439 469  
29.07-05.08.2023 7 439 469  
05.08-12.08.2023 7 439 469  
12.08-19.08.2023 7 419 449  
19.08-26.08.2023 7 319 339  
26.08-02.09.2023 7 289 309  
02.09-09.09.2023 7 259 279  
09.09-16.09.2023 7 219 239  
16.09-23.09.2023 7 159 179 ПРОМО
23.09-30.09.2023 7 129 139 ПРОМО

Превоз

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • Скопје (Дрводекор) – 40€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 40€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40€ по лице
 • Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 40€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

 • Битола -спортска сала – 40€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 40€
 • Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 55€ по лице
  Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур
 • Деца до 1,99 години бесплатно

Галерија

Лето 2023