Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

ВИЛА ВАСИЛИС – НЕИ ПОРИ


НЕИ ПОРИ претставува едно од најурбанизираните места, со долга и широка песочна плажа, паркови, ресторани, кафетерии, луна парк,…Тоа е една од најбараните дестинации.

 ВИЛА ВАСИЛИС во центарот на Неи Пори на 60 – 70 метри од плажа. Располага со 1/3 и 1/4 студија на приземје со: купатило, тераси, кујна, ТВ, клима уред (доплата по 5 € на ден).

Ценовник

НЕИ ПОРИ  Василис
Студија
ПЕРИОД Ноќ 1/2 1/3 1/4
02.06-09.06 7 90 100 110
09.06-16.06 7 130 140 150
16.06-23.06 7 180 190 200
23.06-30.07 7 230 250 270
30.06-07.07 7 250 270 290
07.07-14.07 7 270 290 310
14.07-21.07 7 290 310 330
21.07-28.07 7 300 320 340
28.07-04.08 7 300 320 340
04.08-11.08 7 300 320 340
11.08-18.08 7 300   320 340
18.08-25.08 7 290 310 330
25.08-01.09 7 260 280 300
01.09-08.09 7 200 220 240
08.09-15.09 7 170 180 190
15.09-22.09 7 130 140 150
22.09-29.09 7 90 95 100

 

Напомени и превоз

Туристичка такса 0,5 еур по студио на ден (плаќање во агенција).

Цените се изразени во евра за наем на студио за 7 ноќевања.

Автобуски превоз: 05:00 ч, Прилеп – Неи Пори

Враќање: 13:00 ч. по локално време Неи Пори – Прилеп.

Цена за превоз: 2300ден. повратен билет. За деца до 14 год 1700 ден.

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год. – 200 ден, од 65 – 70 год. – 400 ден.

За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.

Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето  во 13:00 ч по локално време.

Можност за плакање со visa и mastercard. За плаќање на 3 рати + 5 % од цената.

Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 62 ден.).   

Галерија

Лето 2023