Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Ситонија – Метаморфози


Метаморфозис е место во северозападниот дел на Ситонија, целосно опкружено со густа шума, но добро организирано и уредено кадешто има многу ресторанчиња, кафичи, таверни и маркети. Идеално место за семеен одмор.

Вила Ситонија

Вила Ситониа се наоѓа на 100м од плажа. Вилата располага со студиа за 2,3 и 4 лица. ((1/2, 1/3 и 1/4). Сите студиа се опремени со мини кујна којашто е опремена со прибор за подготовка на храна, тоалет, клима и Wi-Fi и се наоѓаат на 1 спрат.

Двокреветните студиа имаат еден брачен кревет, трокреветните еден брачен и еден единечен кревет, четирикреветните студиа имаат еден брачен кревет и два кревети на спрат.

Ценовник

Термини 1/2 1/3 1/4
26.05.2024 – 02.06.2024 170е 180е 200е
02.06.2024 – 09.06.2024 220е 250е 270е
09.06.2024 – 16.06.2024 280е 310е 340е
16.06.2024 – 23.06.2024 330е 360е 390е
23.06.2024 – 30.06.2024 370е 400е 430е
30.06.2024 – 07.07.2024 420е 450е 500е
07.07.2024 – 14.07.2024 470е 500е 560е
14.07.2024 – 21.07.2024 470е 500е 560е
21.07.2024 – 28.07.2024 470е 500е 560е
28.07.2024 – 04.08.2024 470е 500е 560е
04.08.2024 – 11.08.2024 470е 500е 560е
11.08.2024 -18.08.2024 470е 500е 560е
18.08.2024 – 25.08.2024 470е 500е 560е
25.08.2024 -01.09.2024 430е 460е 510е
01.09.2024 – 08.09.2024 370е 400е 450е
08.09.2024 – 15.09.2024 300е 320е 380е
15.09.2024 – 22.09.2024 250е 260е 300е
22.09.2024 – 29.09.2024 200е 210е 240е
       

Услови и напомени

Што е вклучено во цената

-7 ноќевања во Вила Ситонија

-Користење на клима

Што не е вклучено во цената

-Доплата за туристичка такса 0.5 центи од ноќ од апартман (Се плаќа во вилата)
-Превоз за возрасен повратен билет 50 еур / 40 еур во еден правец
-Превоз за дете до 11.99год. повратен билет 40Еур / 30 еур во еден правец
-Дете до 2 год. (без седиште)-бесплатно
-Патничко осигурување

Важно

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
-Доплата за туристичка такса 0.5 еур по апартман на ден и се плаќа во вилата.
-Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
-Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
-Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести максимум едно дете до 5.99год.
-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
-За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст
-Попустите Не се комбинираат.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.

Галерија

Лето 2024