Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Меропи – Калитеа


10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 06.01.2023

Вила Меропи се наоѓа на самата магистрала, во строгиот центар на Калитеа, веднаш до семафорите и  излегува на првата пешачка уличка. Не располага со паркинг, а најблиското место за паркирање е на 200м од самата вила.  Во нејзина близина се наоѓа маркет, слаткарница, продавници, фурна, ресторани, кафетерии итн. На 200м одалеченост се наоѓа плажата до која се стигнува преку улица или скали. Калитеа е сместена на повисоко теренско место, затоа пристапот до плажа е по удолница.Сите соби се наоѓаат на прв спрат и се трокреветни, т.е еден дупли кревет и еден единечен, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, мал и тесен балкон без поглед, ТВ, клима без доплата и wi-fi.

Капацитетот на овие соби е 3 возрасни лица, или 2 возрасни лица со 2 деца од кои второто дете да нема полни 6 години бидејќи дели легло со родители, и не му следува дополнително легло.

GPS Координати: 40°4’31”N,23°26’52”E

Ценовник

Цените се изразени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1еур=61,8мкд

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 06.01.2023

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

МЕРОПИ КАЛИТЕА
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Период Нокевања Triple Коментар
21.05-28.05.2023 7 109 Промо цени
28.05-04.06.2023 7 139 Промо цени
04.06-11.06.2023 7 179
11.06-18.06.2023 7 209
18.06-25.06.2023 7 249
25.06-02.07.2023 7 359
02.07-09.07.2023 7 389
09.07-16.07.2023 7 389
16.07-23.07.2023 7 389
23.07-30.07.2023 7 389
30.07-06.08.2023 7 449
06.08-13.08.2023 7 449
13.08-20.08.2023 7 409
20.08-27.08.2023 7 309
27.08-03.09.2023 7 279
03.09-10.09.2023 7 189
10.09-17.09.2023 7 139 Промо цени
17.09-24.09.2023 7 109 Промо цени
24.09-01.10.2023 7 89 Промо цени

Ценовник - Пакет за млади

 

 

Термин Тип на соба
1/2 1/3
16.07 – 23.07 239€ 179€
23.07 – 30.07 249€ 189€
30.07 – 06.08 249€ 189€
06.08 – 13.08 249€ 199€

Цената вклучува:

 • Комплетна организација со водич на патувањет
 • 7 ноќевања во избраното сместување
 • Превоз со модерен туристички автобус на релација Скопје – Калитеа – Скопје 

Цената НЕ вклучува:

 • Факултативни излети
 • Патничко здравствено осигурување
 • Индивидуални трошоци

Напомени и превоз

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 55еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Галерија

Лето 2023