Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Атанаси – Амудиа


-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 10.02.2024, И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.03.2024

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРЕВЕНИ ДО 30.04.2024, И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2024

Вила Атанаси се наоѓа во Амудиа, веднаш до вила Вагиа, на 50метри одалеченост од плажа. Вилата располага со две трокреветни студиа кој се наоѓаат на приземје со балкон кој гледа према градина, и еден апартман (една спална соба, и просторија со кујна каде има уште 2 кревета) кој се наоѓа на први спрат, со една тераса која гледа странично према море. Сите соби имаат мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, тв, клима (со доплата од 6еур на ден на лице место)

Ценовник

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61.8МКД

На Промо цените не следува попуст, и попуст за последователни термини, првите три и последните два термина се ПРОМО цени.

-12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 10.02.2024, И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 10.03.2024

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРЕВЕНИ ДО 30.04.2024, И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2024

АМУДИА – ВИЛА АТАНАСИ
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќевања Трокреветна едно спален апп за 4 лица Коментар
21.05-28.05.2024 7 109 129 Промо цени
28.05-04.06.2024 7 139 169 Промо цени
04.06-11.06.2024 7 209 239 Промо цени
11.06-18.06.2024 7 259 299  
18.06-25.06.2024 7 299 329  
25.06-02.07.2024 7 339 369  
02.07-09.07.2024 7 469 519  
09.07-16.07.2024 7 469 519  
16.07-23.07.2024 7 479 529  
23.07-30.07.2024 7 479 529  
30.07-06.08.2024 7 499 549  
06.08-13.08.2024 7 499 549  
13.08-20.08.2024 7 469 529  
20.08-27.08.2024 7 379 429  
27.08-03.09.2024 7 299 329  
03.09-10.09.2024 7 259 299  
10.09-17.09.2024 7 169 189 Промо цени
17.09-24.09.2024 7 129 149 Промо цени

– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Превоз

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Амудиа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Амудиа:

 • Скопје (Дрводекор) – 65€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -80€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) -65€ по лице
 • Дреново – 65€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Амудиа:

 • Битола (Автобуска Станица)-55€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -65€
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -65€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -65€ по лице

Време на поаѓање за Амудиа:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) трансфер до Битола
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • 04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на Перон)
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )

Време на поаѓање за Амудиа:

 • 01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, Макпетрол на кружен тек) трансфер до Битола
 • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • 03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • 04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на Перон)
 • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

Галерија

Лето 2024