Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Динира – Фурка


Локација: Лоцирана на првата улица која се протега низ долгиот брег на Фурка, вилата воедно се наоѓа на само 50 м. оддалеченост од песочната плажа.

Ценовник

Период Бр.на ноќи 1/3 студио       Ниско приземје 1/3+1 студио     Прв и Втор кат
   25.05 – 01.06 7  99 149
   01.0608.06 7 159 209
   08.0615.06 7 199 249
   15.06 – 22.06 7 239 289
   22.06 –  29.06 7 279 329
   29.0606.07 7 319 369
   06.0713.07 7 359 459
   13.07 – 20.07 7 399 499
   20.07 – 27.07 7 399 499
   27.0703.08 7 399 499
   03.08 – 10.08 7 399 499
   10.08 – 17.08 7 399 499
   17.08 –  24.08 7 399 499
   24.0831.08 7 359 459
   31.0807.09 7 259 359
   07.09 14.09 7 209 279
   14.09 – 21.09 7 169 239
   21.09 – 28.09 7 109 159 €

ЦЕНИТЕСЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО  ЗА  7 ноќи.

Задожолжителна  доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

Услови и напомени

Сместување: Ниско приземје и прв кат: трикреветни и четири креветни студиа. 

 • Студио 1/3– три единечни кревети, опремена кујна, бања, ТВ, тераса.
 • Студио 1/3+1-брачен кревет и лежај со фиока на извлекување, опремена кујна, бања, ТВ, тераса.
 • Клима уредот е вклучен во цената.
 • Пешкири и хигиенски средства нема во сместувачките капацитети.
 • Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

Превозот се доплаќа:

Возрасен               45повратен / 35 еден правец

Деца од 02-12г.    35 повратен / 25еден правец

Деца до 2г.            Бесплатно (без седиште).

Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.

 • Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
 • Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 € по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.

НАПОМЕНА

 • Во апартманите и студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во апартманите и студијата е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на апартманите и студијата е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите.
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • За уплата на аранжман преку Синдикатите со кои имаме склучено договор плаќањето е на 9 рати.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс, во спротивно резервацијата е неважечка.
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде е склучен Договорот за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe

Галерија

Лето 2024