Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Апартман Марина – Неа Флогита


Неа Флогита е оддалечена од Солун само 59 километри, т.е. 160 километри од македонско-грчката граница. Ова мало селце било основано во 1923 година од бегалците од Кападокија, Турција. Денес, Неа Флогита прерасна во вистински рај за сите кои својот летен одмор сакаат да го поминат во помирна и порелаксирана атмосфера отколку во останатите популарни туристички места во Грција.

Неа Флогита има уникатна местоположба, на ридски терен, на само неколку минути пешачење од морето, но и на само 5 минути возење од Неа Модања, комерцијалниот центар на Халкидки, место каде што можете да пронајдете и купите сѐ што ви е потребно или пак да уживате во активниот ноќен живот.

Aпартман Марина-бр.1

Вила Марина се наоѓа на 250м од плажа.Има две спални соби во секоја има еден брачен кревет и еден единечен кревет.И двете соби излегуваат на тераса која гледа накај улица. Дневната е поврзена со кујната и терпезаријата. Во дневната има кревет на резвлекуванје и фотелја. Кујната е опремена со основен прибор за подготоввка на лесни јадења. Апартманот се наоѓа на високо приземје.

Ценовник

Термини Цена
18.05 – 25.05 1/5+1 = 365e
25.05 -01.06 1/5+1 = 390e
01.06 – 08.06 1/5+1=470e

 

08.06 – 15.06 1/5+1 = 560e
15.06 – 22.06 1/5+1=650e
22.06 – 29.06 1/5+1=670e
29.06 – 06.07 1/5+1=710e
06.07 – 13.07 1/5+1=760e
13.07 – 20.07 1/5+1=800e
20.07 – 27.07 1/5+1=840e
27.07 – 03.08 1/5+1=840e
03.08 – 10.08 1/5+1=840e
10.08 – 17.08 1/5+1=840e
17.08 – 24.08 1/5+1=800e
24.08 – 31.08 1/5+1=760e
31.08 – 07.09 1/5+1=550e
07.09 – 14.09 1/5+1=510e
14.09 – 21.09 1/5+1=440e
21.09 – 28.09 1/5+1=365e

 

Услови и напомени

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
-Доплата за туристичка такса 0.5 еур по апартман на ден и се плаќа во вилата.
-Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
-Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
-Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести максимум едно дете до 5.99год.
-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
-За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст
-Попустите Не се комбинираат.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.

Во цената е вклучено:

– 7 ноќевања во апартман Марина

– Користење на клима

Во цената не е вклучено:

-Доплата за туристичка такса 0.5 центи од ноќ од апартман (Се плаќа во вилата)
-Превоз за возрасен повратен билет 45 еур / 35 еур во еден правец
-Превоз за дете до 11.99год. повратен билет 30Еур / 20 еур во еден правец
-Дете до 2 год. (без седиште)-бесплатно
-Патничко осигурување

Галерија

Лето 2024