Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

ВИЛА КАТЕРИНА – ЛЕПТОКАРИЈА


10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 28.02.2023, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 03.03.2023

Вила Катерина се наоѓа во Лептокарија,  сместена на околу 100 метри од морето и недалеку од центарот. Вилата има безжичен интернет и простор за багаж. На три спрата располага со трокреветни, четврокреветни студиа и апартмани

Во секоја соба има опремена кујна, тоалет со туш, телевизор, клима уред (со доплата на лице место 5еур на ден) и тераса…

Ценовник

  • Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.
  • Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
  • Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

(На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација, првите и последните два термина се промо цени)

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 28.02.2023, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 03.03.2023

Цена за НАЕМ на студио/апартман за 8 дена 7 ноќевања

термини ноќи студио 1/2 студио 1/3
27.05-03.06.2023 7 69 € 89 €
03.06-10.06.2023 7 109 € 119 €
10.06-17.06.2023 7 149 € 159 €
17.06-24.06.2023 7 189 € 199 €
24.06-01.07.2023 7 219 € 239 €
01.07-08.07.2023 7 259 € 269 €
08.07-15.07.2023 7 279 € 289 €
15.07-22.07.2023 7 289 € 299 €
22.07-29.07.2023 7 319 € 329 €
29.07-05.08.2023 7 319 € 329 €
05.08-12.08.2023 7 319 € 329 €
12.08-19.08.2023 7 319 € 329 €
19.08-26.08.2023 7 309 € 319 €
26.08-02.09.2023 7 279 € 299 €
02.09-09.09.2023 7 229 € 249 €
09.09-16.09.2023 7 189 € 209 €
16.09-23.09.2023 7 139 € 159 €
23.09-30.09.2023 7 89 € 99 €

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Напомени и превоз

Услови:

-Доплата за клима уред 5€ на ден ( се плаќа во вилата )
-Туристичка такса 0,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)

Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

Скопје (Дрводекор) – 40€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово – 45€ по лице
Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) – 40€ по лице
Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 40€ по лице
Удово (бензинска пумпа, Удово) – 40€ по лице
Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 40€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

Битола Автобуска станица Транскоп – на перон – 35€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 35€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 40€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -40€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -40€ по лице
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур
– Деца до 1,99 години бесплатно

Галерија

Лето 2023