Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Фотини – Неи Пори


– 15 % до 31.12.2023
– 10 % до 28.02.2024

Се наоѓа на околу 200 метри од широката песочна плажа во Неи Пори, во близина на пазарот, забавениот парк….
Вилата Фотини располага со двокреветни и трокреветни студија со пространи тераси.
Вилата има посебна просторија за одмор на приземје која патниците можат да ја користат на денот на смената, од која влегувате во просторија со два тоалета и посебна бања.

Сите сместувачки единици имаат основно опремена мини кујна, фрижидер, садови (пропорционално на бројот на кревети), бања, тераса, телевизор и клима уред, безжичен (wi-fi) интернет.
Постелнината се менува еднаш за време на престојот. Вилата има сопствен паркинг простор.

Ценовник

Цените се за наем на студио 8 дена / 7 ноќи

– 15 % до 31.12.2023
– 10 % до 28.02.2024

термини 1/2 студио 1/3 студио 1/3+1 студио
25.05.2024 119 139 159
01.06.2024 149 179 199
08.06.2024 199 229 259
15.06.2024  249 279 309
22.06.2024  289 319 339
29.06.2024  299 329 359
06.07.2024  319 349 399
13.07.2024  359 389 409
20.07.2024  369 399 409
27.07.2024  389 419 419
03.08.2024  389 419 439
10.08.2024  369 419 439
17.08.2024  369 399 419
24.08.2024  329 359 389
31.08.2024  289 329 359
07.09.2024  249 279 319
14.09.2024  189 219 239
21.09.2024  129 159 179

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Услови и напомени

Сите сместувачки единици имаат основно опремена мини кујна, фрижидер, садови (пропорционално на бројот на кревети), бања, тераса, телевизор и клима уред, безжичен (wi-fi) интернет.
Постелнината се менува еднаш за време на престојот. Вилата има сопствен паркинг простор.

Туристичка такса: 0,50 € по соба на ден (се плаќа на лице место, директно на сопственикот.
Не е составен дел од аранжманот).

Ако објектот има wi-fi, тоа не значи достапност на мрежата во собите, обично рутерот се наоѓа во заедничките простории.
Исто така, wi-fi-то е генерално слабо, има голем број корисници, па затоа се очекува слаб проток.
Исто така, агенцијата не превзема одговорност во случај на прекин на интернетот во една од смените во текот на сезоната поради какви било околности (дефекти, раскинување на договорот со провајдерот од страна на сопственикот и обратно и слично). wi-fi не е задолжителен дел од опремата во апартмани и студија.

Во некои случаи, мерењата на креветите може да отстапуваат од нашиот стандард.
Грчкиот стандард за нормален кревет е 75-90 см на 180-200 см, француски кревет 115-150 см на 180-200 см.
Дополнителниот кревет во сите објекти во Грција е на преклопување, дрвени или метални конструкции или фотелји на преклопување, со помали димензии.

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Доплата за клима уред  € на ден ( се плаќа во вилата )
Туристичка такса 0,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)

Информации, услови, попусти:
Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Галерија

Лето 2024