Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила “SAVVIDIS” – Паралиа


10% попуст за целосна уплата до 01.02.24  |  5% попуст за целосна уплата до 01.03.24

Вила SAVVIDIS” е една од ретките луксузни вили во Паралиа , лоцирана на само 20m од прекрасната песочна плажа во центарот на Паралиа и на околу 100м од Црквата.  Располага со 1 / 2 (спална)  и 1 / 2+1 студија (спална и фотеља на спуштање) на I кат. Студиата се луксузно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор,  фрижидер…), тоалет (туш кабина, фен), балкон (масичка со столчиња), (климавклучена во цената), ТВ – LCD, гардеробер (закачалки и сушара). Вилата располага со ЛИФТ и  Wi-Fi интернет, кој Медитеран им го нуди бесплатно на своите гости.  Студијата  се во сопствен закуп на Т.А. Медитеран. Ви посакуваме пријатен престој.

Ценовник

 “SAVVIDIS”
Паралиа
термин МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
26 02 09 16 23 30 07 14 21 28 04 11 18 25 01 08 15
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7
1 / 2  студио 115 145 165 195 225 405 445 485 485 485 485 485 245 225 195 155 125
1 / 2+1 студио 125 165 185 215 245 445 485 505 505 505 505 505 275 255 225 185 145
опис на ценовникот   цени по лице со превоз цени за наем на студио без превоз цени по лице со превоз

Услови и напомени

–  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице – БЕСПЛАТНО сместување;

–  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;

–  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.

–  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;

–  Во студиото  плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;

–  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;

–  Поради генерално чистење на студијата/апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот;

–  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;

–  Превоз од: Штип / Куманово / Скопје / Велес / Неготино / Гевгелија;

–  Автобусот ги остава/зема патниците пред вилата.

–  Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТЕН!!
–  клима  – вклучена во цената !!

–  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НE важат за првиот и последниот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

–  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;

–  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);

–  Доплата за туристичка такса – 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);

–  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште

За овој аранжман важат општите услови на патување на СКТМ

Галерија

Лето 2024