Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Џина – Неос Мармарас


20% ПОПУСТ ДО 15.02.2024 НА ЦЕНИТЕ ЗА НАЕМ
РЕЗЕРВАЦИЈА СО
50% УПЛАТА А ОСТАТОКОТ НАЈДОЦНА ДО 01.04.2024

Неос Мармарас е најголемото приморско село на полуостровот Халкидики, на вториот крак Ситонија. Тоа е најкосмополитното место на Ситонија и секоја година илјадници туристи го посетуваат и уживаат во прекрасните плажи, прекрасната глетка, природата на околните планини, ноќниот живот и романтичните прошетки по улиците со поглед на малиот остров Келифос.

Вила Џина се наоѓа во централниот дел на Неос Мармарас, во близина на црквата, на околу 80 метри од морето и 500 метри од градската плажа. Вилата располага со  двокреветни и трокреветни студија, како и 1/3+1 (со 2 единечни кревети во собата и тросед на преклоп во кујната) и четворокреветни апартмани. Сите соби имаат комплетно опремена кујна, бања, тераса, ТВ, клима уред и WiFi.

Ценовник

ТЕРМИН НАЕМ 1/2 стд 1/3+1 апп 1/4 апп
26.05 7 ноќи 200 € 160 € 230 184 € 260€ 208 €
02.06 7 ноќи 260 € 208 € 300 240 € 320€  256 €
09.06 7 ноќи 340 € 272 € 380 € 304 € 410€  328 €
16.06 7 ноќи 400 € 320 € 440 € 352 € 470€  376 €
23.06 7 ноќи 430 € 344 € 470 € 376 € 500  400 €
30.06 7 ноќи 460 € 368 € 500 400 € 540  432 €
07.07 7 ноќи 490 € 392 € 530 € 424 € 560€  448 €
14.07 7 ноќи 540 € 432 € 580 € 464 € 630€  504 €
21.07 7 ноќи 540 € 432 € 580 € 464 € 630€  504 €
28.07 7 ноќи 540 € 432 € 580 € 464 € 630€  504 €
04.08 7 ноќи 540 € 432 € 580 € 464 € 630€  504 €
11.08 7 ноќи 540 € 432 € 580 € 464 € 630€  504 €
18.08 7 ноќи 490 € 392 € 530 € 424 € 540€  432 €
25.08 7 ноќи 450 € 360 € 480 € 384 € 510€  408 €
01.09 7 ноќи 390 € 312 € 440 € 352 € 470  367 €
08.09 7 ноќи 350 € 280 € 400 220 € 440  352 €
15.09 7 ноќи 310 246 € 350 280 € 370€  304 €
22.09 7 ноќи 280 224 € 300 € 240 € 330€  264 €

Услови и напомени

Во цената е вклучено:

  • Наем на апартман за 7 ноќевања/8 дена
  • Wi fi интернет
  • Клима уред

Во цената не е вклучено:

  • Автобуски превоз
  • Туристичка такса  1.5 еур. на ден се плаќа во агенција
  • Здравствено и патничко осигурување

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).

За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.

Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.

Превземање на собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.

По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Цена за превоз:

Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€

Деца до 11.99 години 35 € / Еден правец 30 €

Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

Галерија

Лето 2024