Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

SANTA CATERINA Village & Beach Resort 4*


Категории ,

Период:  10 денови / 7 полни пансиони ( ALL inclusive Light) со вклучен пијалок

Дестинација: Скалеа, Калабрија, Италија

Датуми на поаѓање:

МАЈ: 28.05.2024

ЈУНИ: 04.06.2024, 11.06.2024, 18.06.2024, 25.06.2024

ЈУЛИ: 02.07.2024, 09.07.2024, 16.07.2024, 23.07.2024, 30.07.2024

АВГУСТ: 06.08.2024, 13.08.2024, 20.08.2024, 27.08.2024

СЕПТЕМВРИ: 03.09.2024, 10.09.2024, 17.09.2024, 24.09.2024

ОКТОМВРИ: 01.10.2024

SANTA CATERINA Village & Beach Resort 4* е туристическa населба, разположена на самот брег кристално чистите води на Тиренското море, обиколен со прекрасни зелени паркови. Располага со 379 соби во повеќе категории распространети во две згради. Располага со 4 базени за возрасни и за деца како и водени лизгалки. Спортски терени за кошарка, ракомет, одбојка и други спортски активности. Располага и амфитеатар и организирани дневни и вечерни анимации и културно забавни активности за деца и возрасни.

Плажа:

Располага со огромна сопствена плажа опремена со БЕСПЛАТНИ лежалки, чадори, како и пица бар каде можите да се насладувате на прекрасните пици и ладни пијалоци и коктели. Спасителите се на плажата по цел ден за безбедноста на гостите.

Соби:

Располага со повеќе категории на соби распределени во двата објкти:

СТАНДАРД СОБА: Опремени со централна климатизација, ТВ, балкон, фен за коса

СМАРТ СОБА:

Услуги:

 • Рецепцијата е отворена 24 часа. На разполагање е персонал кој зборува повеќе јазици.
 • Има два големи ресторани кои служат појадок, ручек и вечера за гостите, а посебен дел е наменет за децата и специјално подготвена храна за нив.
 • На територијата на хотелскиот комплекс има 3 бара: на рецепцијата, покрај големиот базен и на плажа .
 • За љубителите на спортот им се нудат: тенис, пинг-понг, одбојка, кошарка,, фудбал, и др..
 • Бесплатен Wi-Fi
 • Бесплатен забавен детски центар
 • Шопинг центар
 • Медицински пункт
 • Паркинг
 • Дискотека на отворено под звездите

Програма

ДЕН-1. ВТОРНИК

Состанок на групата на претходно договорно место во 13:00 во Скопје, По Патувањето продолжува кон Грција и пристаништето Игуменица. Гранични форманости. Патување со попатни одмори од околу 4 часа. По пристигнувањето во Игуменица, качување на бродот за Бари. Ноќно пловење кон Бари/ Бриндизи. Околу 9 часа. 

ДЕН-2. СРЕДА   РУЧЕК / ВЕЧЕРА

Пристигнување на пристаништето Бари. По напуштањето на бродот патување кон самиот ресорт кое трае околу 4 часа со 1 попатна пауза. Пристигнување во Скалеа и ресортот. Сместување. Вечера. Ноќевање.

ДЕН-3. ЧЕТВРТОК    ПОЈАДОК/РУЧЕК/ВЕЧЕРА

Појадок.  Слободно време за запознавање со ресортот и уживање во кристалните води на Тиренското Море. Вечера. Ноќевање.

ДЕН-4.  ПЕТОК  ПОЈАДОК/РУЧЕК/ВЕЧЕРА

Појадок. Слободно време на плажа или можност за користење на дополнителна екскурзија по желба. Вечера. Ноќевање.

ДЕН-5.  САБОТА      ПОЈАДОК/РУЧЕК/ВЕЧЕРА

Појадок. Слободно време на плажа или можност за користење на дополнителна екскурзија по желба. Вечера. Ноќевање.

ДЕН-6. НЕДЕЛА      ПОЈАДОК/РУЧЕК/ВЕЧЕРА

Појадок. Слободно време на плажа или можност за користење на дополнителна екскурзија по желба. Вечера. Ноќевање.

ДЕН-7.  ПОНЕДЕЛНИК      ПОЈАДОК/РУЧЕК/ВЕЧЕРА

Појадок. Слободно време на плажа или можност за користење на дополнителна екскурзија по желба. Вечера. Ноќевање.

ДЕН-8.  ВТОРНИК      ПОЈАДОК/РУЧЕК/ВЕЧЕРА

Појадок. Слободно време на плажа или можност за користење на дополнителна екскурзија по желба. Вечера. Ноќевање.

ДЕН-9.  СРЕДА     ПОЈАДОК/РУЧЕК/ВЕЧЕРА

Појадок. Напуштање на собите до 10.00 часот. Багажот се одлага во просториите наменети за чување на багажот. Во 13.00 часот заминување кон Бари. По пристигнувањето посета на Црквата на Свети Никола чии мошти почиваат тука. Слободно време за прошетка низ Бари до времето за качување на брод во 22.00 часот. Ноќна пловидба кон Игуменица.

ДЕН-10.  ЧЕТВРТОК     ИГУМЕНИЦА – МАКЕДОНИЈА

Пристигнување на пристаништето во Игуменица.Напуштање на бродот. Заминување кон Македонија со попатни одмори и гранични формалности.

Ценовник

STANDARD ROOM & SMART ROOM- Цените во табелата се по лице/ Собите се во блок 2

             Датуми Сместување во

 1/2 соба СТАНДАРД

Сместување во

 1/2 соба

СМАРТ

Дете до 12 год

СТАНДАРД

Дете до 12 год

СМАРТ

 

Дете до 16 год

СТАНДАРАД

Дете до 16 год

СМАРТ

 

28.05.2024 € 535.00 € 575.00 € 275.00 € 320.00 € 320.00 € 360.00
04.06.2024 € 550.00 € 595.00 € 275.00 € 320.00 € 320.00 € 360.00
11.06.2024 € 585.00 € 630.00 € 275.00 € 320.00 € 320.00 € 360.00
18.06.2024 € 615.00 € 665.00 € 275.00 € 320.00 € 320.00 € 360.00
25.06.2024 € 640.00 € 690.00 € 275.00 € 320.00 € 320.00 € 360.00
02.07.2024 € 720.00 € 780.00 € 280.00 € 325.00 € 325.00 € 380.00
09.07.2024 € 690.00 € 799.00 € 280.00 € 325.00 € 325.00 € 380.00
16.07.2024 € 770.00 € 845.00 € 280.00 € 325.00 € 325.00 € 380.00
23.07.2024 € 799.00 € 880.00 € 280.00 € 325.00 € 325.00 € 380.00
30.07.2024 € 839.00 € 920.00 € 280.00 € 325.00 € 325.00 € 380.00
06.08.2024 € 885.00 € 1,099.00 € 280.00 € 325.00 € 350.00 € 405.00
13.08.2024 € 1,030.00 € 1,099.00 € 280.00 € 325.00 € 350.00 € 405.00
20.08.2024 € 1,030.00 € 1,099.00 € 280.00 € 325.00 € 350.00 € 405.00
27.08.2024 € 990.00 € 1,050.00 € 280.00 € 325.00 € 350.00 € 405.00
03.09.2024 € 699.00 € 795.00 € 275.00 € 320.00 € 320.00 € 360.00
10.09.2024 € 590.00 € 680.00 € 275.00 € 320.00 € 320.00 € 360.00
17.09.2024 € 535.00 € 630.00 € 275.00 € 320.00 € 320.00 € 360.00
24.09.2024 € 490.00 € 530.00 € 275.00 € 320.00 € 320.00 € 360.00
01.10.2024 € 455.00 € 499.00 € 270.00 € 310.00 € 280.00 € 330.00
 

Услови и напомени

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е  ВКЛУЧЕНО:

 • Автобуски превоз Скопје – Битола – Игуменица – Бари – Скалеа – Бари – Игуменица – Битола – Скопје
 • Бродски превоз Игуменца – Бари – Игуменица
 • 7 полни пансиони на база традиционална италианска кујна (шведска маса) за појадок, ручек и вечера
 • Вклучен пијалок за време на ручеците и вечерите ( сода, вода, бело и црвено вино)
 • Чадори и лежалки на плажа БЕСПЛАТНО
 • 4 базени од кои 1 со тобогани
 • Дневни и вечерни забави
 • Бесплатен Wi-Fi интернет во собите и заедничките простории
 • Спортски занимации – тенис, кошарка, фудбал и одбојка
 • Туристичко место, погодно за фамилии со деца
 • Сопстествен парк,
 • Голем број на продавници во близина на хотелот
 • Претставник од страна на Ана Турс за време на патувањето од и до хотелот

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Туристичка такса за време на целиот престој 15 € по лице се плаќа во автобус
 • Задолжително патувачко осигурување ( 300,оо денари)
 • Останати неспоменати услуги

ВАЖНА ЗАБЕЛЕШКА:

Менаџментот на хотелот го задржува правото да прави секакви спонтани измени во наведената концепција на комплексот поради метеоролошки услови и други измени и без претходна најава.

Напомени:

 • За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;
 • Климата е вклучена во цената;
 • Собите се преземаат во 15:00 часот, а се напуштаат во 10:00 часот по локално време;

Попусти:

 • За уплатени два последователни термини 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти!

Плаќање:

 • Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд;
 • Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 20 дена пред поаѓање;
 • За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.

Галерија

Лето 2024