Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Вила Тодорос – Неи Пори


НЕИ ПОРИ претставува едно од најурбанизираните места, со долга и широка песочна плажа, паркови, ресторани, кафетерии, луна парк,…Тоа е една од најбараните дестинации.

ВИЛА ТОДОРОС во стариот дел на Неи Пори, на 80 – 90 м. од плажа има 1 дуплекс апартман и 6/4 студија со два дупли кревети (грчки стандард), опремени со TWC, мини  кујна, тераса и клима (доплата по 5 € на ден). Апартманот е погоден за две фамилии со 2 спални соби а заедничка кујна и купатило, тераса, ТВ, WI – FI, клима уред (доплата по 5 € на ден по соба). Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.

Ценовник

НЕИ ПОРИ  Тодорос
Студија Апп – Дуплекси
ПЕРИОД Ноќ 1/2 1/3 1/4 1/2+1/2 1/2+1/3 1/3+1/3
01.06-08.06 7 100 120 140 160 170 180
08.06-15.06 7 150 170 190 220 240 260
15.06-22.06 7 200 220 240 300 320 340
22.06-29.06 7 250 270 290 390 410 430
29.06-06.07 7 280 300 320 440 460 480
06.07-13.07 7 300 320 340 480 500 520
13.07-20.07 7 320 340 360 500 520 540
20.07-27.07 7 340 360 380 520 540 560
27.07-03.08 7 340 360 380 520 540 560
03.08-10.08 7 340 360 380 520 540 560
10.08-17.08 7 340   360 380 520 540 560
17.08-24.08 7 340 360 380 500 520 540
24.08-31.08 7 320 340 360 480 500 520
31.08-07.09 7 260 280 300 420 440 460
07.09-14.09 7 200 220 240 300 320 340
14.09-21.09 7 160 180 200 240 260 280
21.09-28.09 7  100   120 140 160 170 180

Услови и напомени

Туристичка такса 1,5 еур по студио,3 еур за дуплекс апп. на ден(плаќање во агенција).

Цените се изразени во евра за наем на студио и апартман за 7 ноќевања.

Автобуски превоз: 05:00 ч, Прилеп – Неи Пори

Враќање: 13:00 ч. по локално време Неи Пори – Прилеп.

Цена за превоз: 2600 ден. повратен билет. За деца до 14 год 1800 ден. 

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год. – 300 ден, од 65 – 79 год. – 500 ден.

За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.

Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето  во 13:00 ч по локално време.

Можност за плакање со visa и mastercard. За плаќање на 3 рати + 5 % од цената.

Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 62 ден.). 

Галерија

Лето 2024