Сотка Ѓеоргиески бр.25 048 419 418 075 259 000 infotursprilep@gmail.com

Хотел Albora 3* – Кушадаси


Положба: Хотелот се наоѓа на 1 километар од центарот на градот Кушадаси и на околу 1 километар оддалеченост од најпознатата плажа во Кушадаси, Ladies Beach.

Сместување: Хотелот располага со 50 соби. Секоја соба располага со клима уред, сопствена бања, фен, балкон (освен трокреветните соби), ТВ,телефон и бесплатна Wi-Fi конекција.

Услуга: Хотелот е на база HB(појадок и вечера – шведска маса – во главниот ресторан).

Бесплатни услуги: соба за играње, базен на отворено, игралиште за деца, Wi-Fi конекција.

Услуги со доплата: Увозни пијалоци, свежо цедени сокови,сервис за перење алишта, билијард, користење на Спа центар ( турска бања и сауна ,СПА третмани и масажи, пинг понг, телефон, сеф, шатл бус, водени спортови.

Содржини: Хотелот располага со прекрасен ресторан на покривот, lobby бар, базен на отворено, бар покрај базенот, услуги на медицински установи.

Плажа: Хотелот се наоѓа на околу 1 километар од најпознатата плажа во Кушадаси, Ladies Beach. Оваа песочна плажа е препознатлива по нејзината локација, која е блиску до центарот на градот, по нјезината чиста вода. Во близина на плажата има безбројни ресторани во кои се служат превкусните турски специјалитети, ресторани за брза храна, барови, лежалки и чадори, водени спортови, кабини за пресоблекување и тоалети.

Спорт и забава: Надворешен базен, детски базен, детско игралиште, водени спортови.

Ценовник

Месеци Термини Цена
Јуни 02.06-10.06.2023 268 €
09.06-17.06.2023 268 €
16.06-24.06.2023 292 €
23.06-01.07.2023 292 €
Јули
30.06-08.07.2023 292 €
07.07-15.07.2023 324 €
14.07-22.07.2023 324 €
21.07-29.07.2023 324 €
Август 28.07-05.08.2023 324 €
04.08-12.08.2023 324 €
11.08-19.08.2023 324 €
18.08-26.08.2023 324 €
25.08-02.09.2023 324 €
Септември
01.09-09.09.2023 268 €
08.09-16.09.2023 268 €
15.09-23.09.2023 268 €
22.09-30.09.2023 268 €

Галерија

Лето 2023